Długo czekaliśmy na informacje dotyczące trybu Ultimate Team w nadchodzącej FIFA 22. W sieci pojawił się zwiastun, który odkrył kilka tajemnic. Jest niezwykle ciekawie!

Kilka dni temu pojawiła się informacja o dodaniu do zbioru karty Jerzego Dudka.  Informacja wywołała wiele pozytywnych komentarzy i nie małe poruszenie wśród polskiej społeczności FIFA.  W nadchodzącej produkcji otrzymamy również możliwość rywalizacji z innymi w trybie Co-op co powinno urozmaicić rozgrywkę. Division Rivals czeka nie mała rewolucja, ranga będzie zależeć od progresu na przestrzeni odpowiedniej dywizji co zagwarantuje nagrody. Każda ranga podzielona będzie na etapy:

  • Zwycięstwo spowoduje osiągnięcie kolejnego etapu, który składa się na rangę.
  • Porażka cofnie nas o etap do tyłu jeśli nie ma wcześniej osiągniętego punktu pewnego remis oznacza pozostanie w miejscu.
  • Jeśli uda się wygrać co najmniej dwa mecze przy randze pojawi się ikona płomienia oznaczająca „serie”

Każdy gracz rozpocznie od 10 dywizji, w grze pojawi się Elitarna przeznaczona dla najlepszych z której nie będzie można spaść jak łatwo się zorientować będzie w niej rywalizowało wielu profesjonalnych graczy FIFA.  Division Rivals będzie odpowiadać sezonom wyzwań,  ważną informacją jest to, że po rozpoczęciu sezonu spadamy  o jedną dywizję niżej od tej w której zaczynaliśmy poprzedni.

Zmiany nie ominą również trybu FUT Champions, sam tryb ma być bardziej przystępny i kwalifikacje będzie można uzyskać w Division Rivals zbierając punkty kwalifikacyjne.  Playoffy to pierwsza część FUT Champions  punkty zdobyte w ograniczonej liczbie meczy przełożą się na rangę oraz przyznane nagrody. Wystarczająca liczba punktów uprawnia do uzyskania żetonu finałowego.  Same finały będą przypadać w weekend tak jak miało to miejsce w poprzednich edycjach tego trybu.  Nagrody otrzymamy zarówno za dokonania w playoff jak i miejsce finałowe (tutaj wysokość nagród zależy od miejsca po rozegraniu wszystkich meczy możemy natychmiast odebrać paczki, monety lub karty)

Wymieniliśmy tylko najważniejsze zmiany pełen zakres możecie zobaczyć tutaj: