Poznaliśmy pierwszy zwiastun nadchodzącej FIFA 20, która zadebiutuje we wrześniu. Jest kilka istotnych zmian w grze oraz nowy tryb rozgrywki dla wszystkich fanów ulicznej piłki nożnej. Wszystko zostało zaprezentowane w krótkim video od EA Sports.

27 września rozpoczniemy rozgrywkę w nową fifę tego dnia produkcja pojawi się na sklepowych półkach. Największą nowością prezentowaną w FIFA 20 jest tryb VOLTA (piłka uliczna) dostępna w kilku formatach: mecze 3 na 3, 4 na 4, 5 na 5 oraz tryb futsal z bramkarzami. W nowym trybie będziemy mieć możliwość budowy własnego zespołu, VOLTA Story otworzy przed nami fabularną kampanie VOLTA League to ligowe rozgrywki z systemem promocji i spadków do wyższych/niższych lig. Oraz możliwość rozegrania swobodnego meczu w nowym trybie gry, dodatkiem jest możliwość utworzenia swojego piłkarza lub piłkarki. Pierwszy gameplay z ulicznego trybu Volta Football zobaczymy w lipcu. 


Zmiany dotkną również stałe fragmenty gry ku zdziwieniu wielu fanów gry. Gracze otrzymają możliwość dokładnego ustalenia w które miejsce bramki piłka ma trafić dzięki precyzyjnemu celownikowi. Za pomocą prawego drążka na kontrolerze będzie można podkręcić futbolówkę. Dostępne będą również nowe sposoby dryblingu piłka ma znajdować się blisko nogi piłkarza a sama rozgrywka ma umożliwiać więcej przestrzeni na rozegranie. Twórcy podkreślają, że atrybuty fizyczne będą miały większy wpływ na przebieg meczy.
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że FIFA 20 będzie udoskonaloną wersją „dziewiętnastki” po prezentacji twórców mamy więcej pytań niż odpowiedzi, pozostaje czekać na więcej konkretów.

Video od EA Sports: