Rywalizacja w Extra Lidze nabiera rozpędu w grze pozostały najlepsze drużyny sezonu zasadniczego.  Dowiemy się kto uzyska awans do Super Ligi a kto spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.  Sprawdzamy jak wyglądały pierwsze spotkania fazy pucharowej.

W grupie mistrzowskiej MF Killers podejmowali Furious Penguins a 303 Esport walczyli z Vendetta_PL.  Jednak zanim kibice zobaczyli wymienione spotkania do rozegrania pozostawały mecze w grupie barażowej. Imperial DragonsGravediggers esport oraz Saint WolvesIce Warriors Esports.  Imperial w pierwszym meczu  pokazali prawdziwą moc wygrywając 7:0,  w rewanżu kontrolowali wydarzenia na boisku i wygrali 3:2 tym samym pozostają w grze grupy barażowej zmierzą się z TNK Esport. Bardzo dobre spotkanie rozegrały drużyny Saint Wolves oraz Ice Warriors, po pierwszym spotkaniu ICE prowadziło 2:0. Jednak w rewanżu Saint Wolves postawili na ofensywę strzelając 5 bramek przy tym tracąc tylko dwie! Tym samym „wilki” powalczą z Ferguson Devils w następnej kolejce.

Warto wrócić do wspomnianej grupy mistrzowskiej w pierwszym meczu MF Killers – Furious Penguins padł remis 0-0.  Rewanż wyglądał bardzo podobnie jednak decydującą akcje przeprowadziła ekipa „pingwinów” i to właśnie Furious Penguins awansowało dalej.  Kolejnym przeciwnikiem będzie Marsonix.  Vendetta nie dała większych szans ekipie 303 (która nie wykorzystała dwóch rzutów karnych) dzięki wygranej gracze Vendetta zmierzą się z Toxic Team.