Trwa czwarty sezon wirtualnej rywalizacji na boiskach eFootball PES 2021 w ramach ligi ePL. Dziś sprawdzamy jak wygląda tabela pierwszej dywizji po czternastu rozegranych spotkaniach.

Najwięcej powodów do zadowolenia mają zawodnicy Śląsk Wrocław Esports, którzy przegrali tylko dwa razy gromadząc 34 punkty. PESmyClub POLSKA do lidera traci tylko dwa punkty jednak forma w nadchodzących spotkaniach będzie bardzo ważna bo na trzeciej pozycji JZK Fanatics PES Team z 30 punktami. Spokojny dystans do pozostałej części tabeli utrzymuje ICE International Club eFootball (26 puntków) Na miejscach 5-8 ponownie minimalne różnice punktowe a zestawienie prezentuje się następująco:

  1. Motor Lublin 22 punkty
  2. GKS Jastrzębie 21 punktów
  3. Polish Eagles 20 punktów
  4. ASL eSport Team 19 punktów

Dół tabeli to walka o pozostanie w pierwszej lidze po 14 rozegranych kolejkach najmniej punktów ma Pierwsza Stolica E-Sports. W miejscu dającym baraże aktualnie Czech eFootball Crew, tylko dwa oczka poza strefą barażową Husaria. The Piecemakers zgromadzili 11 punktów i pomimo słabszej formy  tylko jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach  mogą czuć się spokojnie. Aktualnie na miejscu 10 Kartel ISS E-Sport Team z 14 punktami o jedno oczko wyprzedza ich Zawisza Bydgoszcz  z miejsca dziewiątego.

Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek jednak jak widać nic nie jest jeszcze jasne. Poprzednie edycje przyzwyczaiły kibiców do zaciętej rywalizacji u gry do ostatniego spotkania.