Za nami 14 kolejka spotkań Ekstraklasa Games, do końca sezonu pozostaje coraz mniej spotkań. Kibice zobaczyli mnóstwo bramek, niesamowitych akcji oraz zaciętych pojedynków. Czas sprawdzić kto radzi sobie najlepiej.

Najlepsze humory po zakończonej kolejce panują w obozie Podbeskidzia Bielsko Biała, które pokonało Górnika Zabrze zarówno na PS4 (1:0) jak i Xbox (3:2) Górale znajdują się na 11 miejscu i tracą do kolejnego rywala  cztery oczka, natomiast Zabrzanie są na pozycji czternastej.  Do podziału punktów doszło w spotkaniu Lecha Poznań z Zagłębiem Lublin. Drużyna z Wielkopolski na PS4 była lepsza  wygrała 3:0 natomiast na Xbox padł wynik 2:1 dla Zagłębia.  Lech znajduje się na piątej lokacie i do czwartego Piasta traci tylko dwa punkty. Zagłębie miejsce 13  i tylko punkt przewagi nad Górnikiem Zabrze.  Dobrze rywalizację z Rakowem Częstochowa rozpoczęła Legia Warszawa wygrywając 4:0 na PS4 na Xbox padł remis 1 do 1. Klub ze stolicy jest na pozycji drugiej tracąc do lidera zaledwie 1 punkt, Raków pozycja siódma jednak kolejne spotkania będą bardzo ważne. W środku tabeli panuje spory ścisk a różnice punktowe są minimalne.

Cracovia wygrała z Pogonią Sczecin na PS4 jednak nie zdołała podtrzymać rezultatu na Xbox drużyny podzieliły się punktami. Pogoń Szczecin na 6 lokacie z 49 punktami natomiast Cracovia miejsce 15 z 22 punktami. Lechia Gdańsk podejmowała Wartę Poznań, pierwszy mecz to dominacja gospodarzy 3:0 w drugim remis 2 do 2. Drużyny są bardzo blisko siebie w tabeli Lechia ma punktów 41 i dziesiąte miejsce natomiast Warta 42 oczka i miejsce dziewiąte. Mocne uderzenie zaserwowali swoim kibicom zawodnicy Stali Mielec, którzy wygrali na PS4 z Wisłą Płock aż 9:0! Jednak na Xbox One po ośmiu strzelonych golach 5:3 triumfowali gospodarze z Płocka.  Stal potrzebuje punktów ponieważ obecnie znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli ze sporą stratą do reszty stawki, Wisła Płock jest ósma z dorobkiem 43 punktów. Piast Gliwice wygrał ze Śląskiem Wrocław na PS4 sześć do zera jednak na Xbox One lepiej poradzili sobie goście rewanżując się cztery do jednego.  Śląsk jest 12 w tabeli z 37 punktami natomiast Piast Gliwice (55 pkt) jest czwarty i do podium traci tylko 2 punkty.  Na zakończenie kolejki wyrównane starcie Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok zarówno na PS4 jak i Xbox One padł remis 2:2. Jagiellonia Białystok jest liderem (62 pkt) natomiast Wisła Kraków zajmuje trzecią pozycję z 57 punktami na koncie.

Jak widać 14 kolejka została zdominowana przez podział punktów a rywalizacja była bardzo wyrównana.  Zmiany w ligowej tabeli mogą przynieść nadchodzące mecze pary prezentują się następująco:

  • Stal Mielec vs Górnik Zabrze
  • Lechia Gdańsk vs Raków Częstochowa
  • Śląsk Wrocław vs Wisła Kraków
  • Warta Poznań vs Zagłębie Lublin
  • Cracovia vs Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa
  • Lech Poznań vs Wisła Płock
  • Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice