Wielkie emocje na wirtualnych boiskach FIFA 19 czekają nas już 18 marca. Wszystko za sprawą EA Sports FIFA Ekstraklasa Cup. W akcji zobaczymy 16 klubów polskiej ligi, które powalczą o końcowe zwycięstwo.

Do rozgrywek przystąpi 16 dwuosobowych zespołów, które będą reprezentować drużyny Ekstraklasy. W skład wchodzić będzie jeden zawodowy piłkarz oraz jeden reprezentant kibiców.  Ekipy zostaną podzielone na 4 grupy do dalszego etapu rozgrywek awansuje 8 najlepszych drużyn.

Bardzo się cieszymy mogąc po raz 3 realizować ten projekt wspólnie z Ekstraklasą. Turniej cieszy się ogromną popularnością ze względu na swój wyjątkowy charakter. Nieczęsto kibic może zagrać w parze z piłkarzem i reprezentować wspólnie swój klub w oficjalnych rozgrywkach. Nowością w tym roku jest transmisja live z wydarzenia. Podczas poprzedniej edycji zauważyliśmy duże zainteresowanie śledzeniem na żywo tych rozgrywek. W tym roku postaramy się dostarczyć jak najwięcej emocji z tym związanych – powiedział Konrad Wójciński, Marketing & Communications Manger w Electronic Arts Polska.

W dwóch poprzednich edycjach triumfowała Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Cracovia. Rozgrywki będą transmitowane na żywo zarówno w internecie jak i telewizji. Od godziny 16:00 zmagania będzie można oglądać na Polsat Games oraz na portalu WP Sportowe Fakty, tradycyjnie wydarzenie będzie obecne na kanałach społecznościowych  EA Sports FIFA Polska, Ekstraklasy oraz klubów.  Tomasz Smokowski oraz Bartosz Ignacik wcielą się w rolę prowadzących. Wśród komentujących nie zabraknie Jarosława „RDK” Radzio, który wspólnie z popularnymi Youtuberami (Jcob, Junajted, Kamyk, Koza Sport, Lachu oraz PLKD)  zapewni dodatkowe emocje.