EA Sports usunęło z FIFY 22 kartę piłkarza Manchesteru City. Mowa o Benjaminie Mendy'm, który obecnie oczekuje w areszcie na rozprawę sądową.

Benjamin Mendy w sierpniu tego roku został aresztowany przez brytyjską policję. 27-latek jest oskarżony o cztery gwałty i napaść na tle seksualnym. Jedna z kobiet miała zaledwie 16-lat.

Klub Francuza szybko zawiesił piłkarza w trybie nagłym.  Proces zawodnik Manchesteru City ruszyć ma dopiero pod koniec stycznia. Do tego czasu pozostanie on jednak w areszcie policyjnym, gdzie miał nadzieje na pomieszczenie VIP. Marzenia reprezentanta Francji szybko prysły, bo nie będzie on miał, co liczyć tam na specjalne traktowanie i trafi do zwykłej celi.

EA Sports zdecydowało się teraz wycofać kartę Mendy’ego z FIFA 22. Ta wciąż pozostaje jednak dostępna w trybie FUT, chociaż nie możemy więcej już jej trafić z paczki.

Możemy potwierdzić, że zmiany w FUT wprowadzono dzień po debiucie we wczesnym dostępnie w EA Play. W ten sposób część graczy weszła w posiadanie karty Mendy'ego, zanim zawieszenie weszło w życie” – czytamy w komunikacie EA.

Cena karty Mendy’ego diametralnie powędruje w górę, bo te, który pozostały na rynku raczej nie zostaną usunięte z trybu Ulitmate Team. Tak było np. w przypadku Emiliano Sali, który w 2019 roku zginął w katastrofie lotniczej  nad kanałem Le Manche.