E-sport live można było oglądać za pośrednictwem strony internetowej SPORT.TVP.pl oraz na oficjalnych kanałach TVP Sport na Facebooku, Youtubie czy znanym graczom serwisie Twitch.tv. Debiutancki materiał przyciągnął tysiące fanów FIFA 17!

W przeddzień ważnego meczu Legia Warszawa – Ajax Amsterdam w 1/16 finału Ligii Europejskiej, postanowiono odtworzyć spotkanie w realiach gry FIFA 17. Po emocjonujących pojedynkach lepszy o jedno spotkanie okazał się wielokrotny mistrz Holandii Koen Weiijland, który zwyciężył 3:2. Mecze  z komentarzem Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego i Jarosława Radzio dostarczyły wielu emocji. Spotkanie rozegrane zostało na Stadionie Wojska Polskiego, a transmisja Telewizji Polskiej była pierwszym tego typu wydarzeniem w historii stacji.  Spotkanie obejrzało kilka tysięcy fanów FIFA!

Łukasz „Lukster” Kamiński, który od niedawna reprezentuje barwy Legii Warszawa wielokrotnie zajmował czołowe lokaty zarówno w polskich jak i europejskich turniejach. Biorąc pod uwagę zainteresowanie jakie wzbudziło spotkanie na wirtualnym boisku jesteśmy pewni, że kolejne tego typu akcje to tylko kwestia czasu.