Kluby piłkarskie na boiskach E-Ligi nie mają wytchnienia. Rozegrano już 10 ligowych kolejek pozostaje coraz mniej spotkań do końca sezonu. Czas spojrzeć na tabele.

Kolejkę otwierało spotkanie Górnik ZabrzeWidzew Łódź. Kibice nie narzekali na brak emocji oraz ładnych bramek.  Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze strzelając bramkę już w 8 minucie spotkania. Widzew odpowiedział w 34 oraz 38 minucie. Do przerwy na tablicy wyników 3 do 3. Po zmianie stron do bramki trafiał już tylko Widzew wygrywając spotkanie 6-3. W meczu Ruch ChorzówŚląsk Wrocław Esports zdecydowanym faworytem była drużyna z Wrocławia. Głosy przedmeczowe się potwierdziły i Śląsk rozbił rywala 6:0 a wszystkie sześć goli trafił Michalczuk, który na długo zapiszę się w historii E-Ligii.

Zacięty mecz stoczyły drużyny GKS JastrzębieGKS Tychy. Goście do przerwy mieli mecz pod kontrolą prowadząc 2-0. Jednak GKS Jastrzębie tuż po przerwie wzięło się mocno do roboty ostatecznie jednak punkty powędrowały do GKS Tychy. Na zakończenie kolejki Odra Wodzisław Śląski  podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Pierwsza połowa miała remisowy charakter i zakończyła się rezultatem 0-0. W 60 minucie dla Odry trafił Powaga a mecz zamknął Collis dzięki temu gospodarze mogli dopisać 3 punkty.

Po dziesięciu kolejkach na czele zestawienia WKS Śląsk Wrocław Esports z 28 punktami na koncie. Drugie miejsce RTS Widzew Łódź 24 oczka.  Trzecia jest Odra Wodzisław Śląski 16 punktów, w środku tabeli niewielkie różnice punktowe:
4 miejsce GKS 1962 Jastrzębie (12 pkt)
5 miejsce Górnik Zabrze (11 pkt)
6 miejsce GKS Tychy (9 pkt)

Na miejscu 7 Ruch Chorzów, który ma tyle samo punktów co ostatni w tabeli Zawisza Bydgoszcz. Nadchodząca kolejka może tradycyjnie zmienić na układ sił i odpowiedzieć na pytanie czy ktoś jest w stanie zagrozić liderowi z Wrocławia.