Zakończyła się dziesiąta kolejka ligowa Ekstraklasa Games w której nie brakowało emocji. Do końca sezonu pozostaje coraz mniej spotkań a pozycja w tabeli dla wielu klubów to wciąż sprawa otwarta. Dlatego każdy mecz może wpłynąć na dalsze losy w rozgrywkach, czas podsumować minioną kolejkę.

Bardzo dobrze podczas 10 kolejki zaprezentowali się zawodnicy Górnika Zabrze. Którzy w meczu z Cracovią zdobyli 4 punkty. Po remisie 2:2 w pierwszym spotkaniu zdołali wygrać 1:0 w kolejnej potyczce. Do podziału punktów doszło w meczu Korony Kielce z Piastem Gliwice. Zawodnicy strzelali sporo bramek zarówno w pierwszym jak i drugim spotkaniu padł wyniki 3:2. Jagiellonia Białystok dobrze rozpoczęła rywalizację z Lechem Poznań wygrywając 3:1, w drugim meczu padł jednak remis 2:2 i potwierdziła się dobra forma poznańskiego klubu. Legia Warszawa kontra Lechia Gdańsk to bez wątpienia starcie na które czekała większość kibiców. Zaczęło się od mocnego uderzenia w wykonaniu Legii, która na PS4 zdemolowała rywala 4:0. Zawodnicy Lechii potrafili jednak zaskoczyć rywala na XBOX One padł rezultat 3:2 dla gości. Od porażki rywalizację rozpoczęła Arka Gdynia, która przegrała pierwszy mecz 1:0 ze Śląskiem Wrocław. W drugim Arka miała już wszystko pod kontrolą wygrywając 6:0. Komplet punktów po spotkaniu z Miedzią Legnica zanotowali gracze Zagłębia Sosnowiec. 3:3 to wynik obu starć pomiędzy Zagłębiem Lublin a Wisła Płock. Pogoń Szczecin w pierwszym meczu okazała się słabsza od Wisły Kraków przegrywając 3:2. Trzy punkty udało się zdobyć w meczu numer 2 wygrywając 2:1. 


Zespoły, które po 10 kolejkach wystąpiłyby w fazie pucharowej rozgrywek to:
• Legia Warszawa (lider tabeli)
• Jagiellonia Białystok (2 miejsce)
• Lechia Gdańsk (3 miejsce)
• Lech Poznań (4 miejsce) 
• Zagłębie Sosnowiec (5 miejsce)
• Piast Gliwice (6 miejsce)
• Arka Gdynia (7 miejsce)
• Pogoń Szczecin (8 miejsce)


Na pozycji 9 Wisła Płock, która traci do Pogoni 1 punkt na dziesiątym miejscu Zagłębie Lublin 2 punkty straty do fazy pucharowej. Szansę na awans do fazy pucharowej ma również Śląsk Wrocław aktualnie 23 punkty w ligowej tabeli. Zestawienie zamyka Wisła Kraków, która zgromadziła tylko 11 oczek. O cztery punkty więcej ma Górnik Zabrze, Cracovia 16 punktów o jeden punkt więcej ma Miedź Legnica a Korona Kielce może pochwalić się dorobkiem 18 punktów.
Wszystko może zmienić się za sprawą następnej kolejki rozgrywanej 24-25 maja. Różnice punktowe pomiędzy drużynami są niewielkie co oznacza walkę do samego końca.