Drugi sezon ligi EPL 2020 na wirtualnych boiskach eFootball PES 2020 trwa w najlepsze. Drużyny rozegrały już przynajmniej 20 spotkań. Przyglądamy się jak wygląda tabela ligowa.

Zarówno na dole jak i na czele tabeli niewielkie różnice punktowe. Jak do tej pory w 22 spotkaniach Kotwica Kołobrzeg e-Sport Zygma zgromadziła 8 punktów.  Traci zaledwie dwa oczka do ekipy GazRobiGaz jednak przedostatni zespół rozegrał tylko 20 meczy. Po 20 spotkaniach Zawisza Bydgoszcz eSports zgromadził 14 punktów i do kolejnego w tabeli Fanatics PES Team traci tylko dwa oczka. Kartel ISS E-Sport Team zajmuje 13 pozycję jednak w ostatnich 5 meczach notuje tylko porażki. ASL eSport Team 19 punktów i starta 5 punktów do czołowej dziesiątki zestawienia. Polish Eagles mogą przeskoczyć w tabeli  jeśli uda się wygrać któryś z zaległych meczy. Dwadzieścia cztery spotkania ma rozegrane ekipa Husaria, która plasuje się na pozycji 10.

eFootballista.pl musi znaleźć sposób na wygranie spotkania ponieważ od 5 meczy żadne punkty nie wpłynęły na konto drużyny. Ósma pozycja i 31 punktów to dorobek The Piecemakers o pięć oczek więcej ma GKS Jastrzębie, które rozegrało tylko 20 meczy i może myśleć o ataku górnej części tabeli. Czech eFootball Crew mają identyczną liczbę punktów jak wspomniane Jastrzębie jednak 22 spotkania rozegrane. Ponad 40 oczek należy do GKS Tychy, który jest piąty i traci dziesięć punktów do czwartego WolvPes e-Sport Team.  Na górze zestawienia czeka nas bardzo ciekawa walka aktualnie tabela prezentuje się następująco:

  • 4 miejsce WolvPes e-Sport Team 52 pkt w 20 spotkaniach
  • 3 miejsce Red Wolves 52 pkt w 22 spotkaniach
  • 2 miejsce Adrenaline eSport Team 53 pkt w 22 spotkaniach

Jak widać o poszczególnych pozycjach mogą decydować pozostałe mecze WolvPes, podobnie PES MYCLUB Polska, które jest liderem z 55 punktami w 20 meczach. Dziś i jutro kibice będą mogli oglądać następujące spotkania:
GazRobiGaz vs Kartel ISS E-Sport Team
eFootballista.pl vs PES MYCLUB POLSKA

Niewielkie różnice z pewnością wpływają na atrakcyjność spotkań na ten moment nie można określić kto zostanie mistrzem drugiego sezonu EPL 2020 League.