Za nami weekend pełen emocji związanych z wirtualnymi boiskami FIFA 18. Pierwszy turniej z cyklu Global Series rozgrywany w Barcelonie przyniósł wiele niespodzianek. Jedną z nich jest niespełna szesnastoletni  zwycięzca rozgrywek.

To właśnie Donnovan „DhTekKz” Hunt został najlepszym zawodnikiem FUT 18 Champions Cup Barcelona.  Aż 128 zawodników z najlepszym bilansem w Lidze Weekendowej walczyło o końcowy tytuł. W  stawce nie brakowało Polaków, nasz kraj reprezentowali: Gracjan „elpolako” Gołębiewski, Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Damian „damie” Augustyniak.  Cała trójka zakończyła swój udział w turnieju na fazie grupowej. Damian oraz Gracjan zanotowali bilans 3-4 natomiast Miłosz 2-4.  Trzeba dodać, że polskim zawodnikom brakowało szczęścia, wiele bliskich meczy przegranych jedną bramką lub w końcowych minutach spotkań. Te detale zadecydowały o braku awansu do fazy pucharowej turnieju.

Tytuł trafił w ręce szesnastoletniego DhTekKz, który do fazy pucharowej przeszedł z bilansem 5-2. Po drodze do finału pokonał  Hasztag Ryan czy VfL MegaBit1. W wielkim finale walczył z Gonzalo „nicolas99fc” Villalba. Dzięki wygranej młody gracz otrzymał 22 tysiące dolarów oraz przepustkę do FIFA eWorld Cup. Przed turniejem nikt nie postawił by złotówki na młodego gracza, który zaskoczył absolutnie wszystkich. Bardzo prawdopodobne, że podczas kolejnych startów zobaczymy DhTekKz w nowych barwach klubowych lub organizacji, taki talent nie może się zmarnować.

Już w kwietniu kolejny turniej  z serii Global Series, który rozegrany zostanie podobnie ja ten w Barcelonie. Miejmy nadzieję, że problemy techniczne oraz niedogodności zostaną dopracowane i zobaczymy ciekawe widowisko.