Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski FIFA 18. Przed fazą grupową kwalifikacji postanowiliśmy zadać kilka pytań Damianowi „damie” Augustyniakowi. Sprawdźcie co powiedział popularny damie.

Jesteśmy kilka dni po Fut Champions Cup w Manchesterze jak oceniasz swój występ?

Szczerze mówiąc to chyba mało kto spodziewał się takich wyników i nie chodzi mi tylko o moją osobę ale o wszystkich Polaków. Ja osobiście czułem się bardzo pewnie, już w pierwszym meczu turnieju prowadziłem 5-0 po 40 minutach co dało mi niesamowitego ‘kopa’ w następnych spotkaniach. Ostatecznie uplasowałem się w TOP8 konsoli PS4 co jest niesamowitym wynikiem choć trochę niedosyt pozostał bo czułem że z taką formą mogłem jeszcze trochę pociągnąć.

Czy można powiedzieć, że polska scena fify coraz mocniej dobija się do czołówki światowej?

Jasne, myślę że widać ten progres w każdym kolejnym turnieju w którym grają Polacy. Nie ma się czego bać, jedyne czego nam tak naprawdę brakuje to doświadczenia, a to przyjdzie z czasem.

Na międzynarodowej scenie rywalizujesz również w Gfinity Elite Series jak oceniasz ten turniej?

Turniej jest bardzo ciekawy ponieważ ma zupełnie inny format, liczy się wynik drużyny a nie tylko jednego gracza co lekko zmienia podejście do meczu. Niestety odpadliśmy w ćwierćfinale przeciwko Fnatic ale ogólnie rzecz biorąc turniej na wielki plus.

Mógłbyś zdradzić naszym czytelnikom twoje najbliższe plany turniejowe?

Na pewno głównym celem na ten moment jest dostanie się na Mistrzostwa Polski. Grupy już niedługo a miejsc na turnieju niewiele bo tylko osiem. Do tego w czerwcu Playoff event i walka o miejsce w FeWC.

Czy w związku z dobrą postawą otrzymywałeś już oferty od klubów piłkarskich?

Rozmawiałem z kilkoma organizacjami przed draftem do Gfinity Elite Series ostatecznie zostałem wybrany przez Nordavind i to ich reprezentuje na turniejach. Kto wie może po wygaśnięciu kontraktu znowu ktoś się odezwie.

Wracając na krajowe podwórko otrzymałeś zaproszenie do fazy grupowej Mistrzostw Polski byłeś zaskoczony?

Bardziej byłem zaskoczony tym że ESL zdecydował się na zaproszenia niż samym wyborem osób które je otrzymały. Naprawdę fajna niespodzianka dla nas graczy i myślę że nikt nie ma wątpliwości dlaczego akurat my zostaliśmy wybrani.

Mistrzostwa Polski FIFA 17 zakończyłeś na 3 miejscu w tym sezonie celujesz w poprawę czy utrzymanie tego rezultatu?

Zdecydowanie celuje w poprawę. Zawsze moim celem minimum jest poprawa poprzedniego rezultatu tak było w przypadku FUT Champions Cup i mam nadzieję że uda się również na Mistrzostwach Polski.

Życząc ci powodzenia przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski FIFA 18 zapytam kto zostanie Mistrzem?

Dziekuję bardzo, ciężko to stwierdzić tak jak to w Fifie bywa zadecyduje forma dnia. Myślę jednak że Mistrzem zostanie ktoś z czwórki ja, Riptorek, Milosz93, El Polako.