Do walki z koronawirusem staje cały świat. Dzisiaj zaangażowali się również brytyjscy piłkarze, którzy wezmą udział w akcji nazwanej „Combat Corona”. Będzie to charytatywny stream z gry FIFA20, z którego zebrane środki zostaną przekazane na walkę z wirusem.

Całą akcję organizuje 38. Entertainment Group czyli firma, która zajmuje się wdrażaniem profesjonalnych sportowców w świat esportu. Grupa współpracuje z Realem Madryt oraz z Walijczykiem Garethem Bale'em. Skrzydłowy będzie twarzą charytatywnego streamu w grze FIFA20.

Do akcji Combat Corona dołączyli również inni gracze. Są to Luke Shaw, Daniel James (obaj Manchester United), Jordan Pickford, Dominic Calver-Lewin (obaj Everton), Mason Mount, Billy Gilmour, Ruben Loftus-Cheek (wszyscy Cheslea) oraz Kieran Tierney (Arsenal). Wszyscy są Brytyjczykami, grającymi na co dzień w Premier League. Jak wiadomo, FIFA20 cieszy się ogromną popularnością na Wyspach Brytyjskich, a możliwość obejrzenia transmisji z udziałem takich gwiazd może wzbudzić gigantyczne zainteresowanie.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. W Wielkiej Brytanii do niedawna jeszcze bagatelizowano problem, ale w ostatnich dniach premier Boris Johnson podejmuje coraz odważniejsze decyzje, by walczyć z epidemią. Być może tego typu akcje, w które zaangażują się popularni sportowcy, przekonają Brytyjczyków do bardziej rozsądnego podejścia do koronawirusa.

Na razie nie znamy daty streamu Combat Corona. Wszystkie informacje dotyczące transmisji, jak przekazać pieniądze oraz ile ich zebrano zapewne znajdziemy na stronie combatcorona.gg. Zapewne, bowiem na razie strona podana przez organizatora nie działa.