Jedna z czołowych organizacji na scenie FIFA zyskała potężne wsparcie, od dziś będzie wspierana przez Betclic.  Cel jest jasny: zostać najlepszą na świecie drużyną esportową na wirtualnych boiskach FIFA.

Drużyna posiada w składzie znane osobistości zarówno lokalnie (w Portugalii) jak i globalnie.  Goncalo „RastaArtur” Pinto, portugalski gracz z największą liczbą tytułów FIFA i TOP 8 na świecie w FIFA 19; Tiago Araújo (TiagoAraujo10), mistrz Portugalii w FIFA 20, dążący do obrony tytułu z Betclic Apogee, Lucas Cuillerier (Daxe), mistrz świata eNation Cup i dwukrotny mistrz świata ESWC oraz Alan Brin Cami vel Zal, trener, którego podopieczni 6 razy sięgali po Mistrzostwo Świata. Menadżerem Betclic Apogee został mianowany doświadczony trener Jorge Silva (JMSilva90). To wszystko wzmocnienia drużyny, w której wciąż pozostaje kilku znakomitych zawodników, takich jak Troppez – były mistrz kraju – i Margzou, obecny mistrz krajowy Pro Clubs.

Wsparciem dla drużyny esportowej Betclic kontynuuje swoją strategię coraz mocniejszego otwarcia się na esport. Marka, znana jest z nieszablonowych rozwiązań i próby nawiązania kontaktu z różnymi społecznościami. Współpraca z FAME MMA, akcja Bonusmania czy styl w jakim komunikuje się w social mediach może o tym świadczyć. Betclic jest globalną marką, która przez ostatnie lata wytyczyła nowe ścieżki w branży. Nadszedł czas na rewolucję w środowisku esportowym!

Już w zeszłym roku wzmocniliśmy naszą ofertę na esport, bo widzimy, że jest to rynek, który rośnie w siłę. Wsparcie Betclic dla Apogee jest wyrazem naszego zaangażowania w społeczność graczy w Polsce, ale i na świecie – komentuje Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Betclic Polska

Co na to zespół?

 Betclic Apogee to projekt, który zwycięstwo ma w DNA. Zebranie grupy zawodników z całego świata, którzy będą się rozwijać pod okiem najlepszych trenerów (Jorge Silva i Alan Brin Cami) daje nadzieję, że cel zostanie osiągnięty. Chcemy być liderami w Europie i reprezentować drużynę na światowych zawodach najlepiej jak potrafimy – zapowiada Gonçalo Pinto (RastaArtur)

Co ciekawe do zespołu wkrótce ma dołączyć jeden z Polaków, planowany transfer ma być potężnym wzmocnieniem.  W zespole działa już popularny Youtuber „Zwykły Kibic”, który od lat tworzy video dla fanów serii FIFA. Od teraz na swoim kanale będzie informował o tym, co dzieje się w zespole, a także zorganizuje sporo konkursów dla kibiców Betclic Apogee.

Warto odnotować, iż Betclic Apogee bardzo poważnie traktuje ekologię i tzw. zrównoważony rozwój. Pod tym względem chce być drogowskazem dla innych ekip esportowych! Celem zespołu jest uzyskanie certyfikatu pierwszego na świecie zespołu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Ponadto sprzęt sportowy naszych sportowców będzie pozyskiwany w sposób ekologiczny – wkrótce rozpoczną prace badawczo-rozwojowe nad kontrolerami do gier, które będą produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu.