Niemcy z najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim! Bayern Monachium i Electronic Art wczoraj ogłosili globalną współpracę.

Choć z tytułu przypomina to rozpoczęcie e-sportowej współpracy to jednak nie będzie chodzić o to w tym przypadki. Jörg Wacker stwierdza, że „e-gaming” będzie „ważnym elementem strategicznym” umacniającym markę klubu na świecie.

Zgodnie z zapowiedziami EA Sports wraz z Bayernem przygotują wysokiej jakości modele graczy w FIFA 17 między innymi Thomasa Müllera, Kingsleya Comana, czy Manuela Neuera. Dodatkowo stadion zespołu zostanie zmodyfikowany tak, aby przypominał rzeczywisty obiekt.

„Nowy wygląd postaci oraz stadionu Monachium Allianz Arena  sprawi, że będzie można jeszcze lepiej poczuć emocje panujące w grze” – Tłumaczy EA Sports.

Ze swojej strony EA zainstaluje na stadionie konsole, gdzie fani będą mogli grać w FIFA 17, czas pokaże czy produkcja EA utworzy nowy symbol na stadionie Allianz Arena. Pomimo braku bezpośredniego związku z e-sportem to jest to pewna sugestia, że Bayern zamierza pójść głębiej w tę branżę.