Włoski klub piłkarski ze stolicy tego kraju, AS Roma, idzie śladem innych klubów, które postanowiły rozszerzyć swoje horyzonty o sekcję sportów elektronicznych.

O tym, że włodarze organizacji zajmujących się tradycyjnym sportem zaczynają interesować się sportami elektronicznymi, mówi się od dawna. Tym razem w świat esportu wkroczył postanowił włoski klub piłkarski, AS Roma. Jego właściciele nawiązali współpracę z jedną z czołowych organizacji esportowych, tj. szwedzkim fnatic.

Owocem tej współpracy będzie drużyna gry FIFA, którą reprezentować będzie trójka zawodników – Sam 'Poacher' Carmody, Aman 'Aman' Seddiqi oraz Nicoló 'Insa' Mirra. To właśnie oni pod banderą Romy będą pojawiać się na nadchodzących wydarzeniach związanych z tą grą.

Jest to kolejny klub sportowy, który wkracza w świat sportów elektronicznych. Wcześniej na taki ruch zdecydowało się między innymi duńskie FC Kopenhaga, które przy współpracy z Nordic Films stworzyło organizację North, czy na przykład niemieckie Schalke 04, które pod swoimi skrzydłami posiada dywizję League of Legends, ta zaś obecnie toczy swoje batalie w Challenger Series i plasuje się na szczycie tabeli.