W trakcie tego weekendu odbył się turniej Legia eSports Cup, w którym udział wzięło dziesięciu zaproszonych zawodników. Zwycięzcą całego turnieju został August „Agge” Rosenmeier, dwukrotny mistrz świata.

Legia eSports Cup to pierwsza taka inicjatywa na świecie. Turniej FIFA został zorganizowany przez Legię Warszawa, która chciała ogłosić otwarcie swojej sekcji esportowej. Pierwszym zawodnikiem Legia eSports został Michał „Sroka” Srokosz, który niestety nie zakwalifikował się do fazy pucharowej turnieju zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce w fazie grupowej. W puli nagród znalazło się 3500 euro, co tylko rozgrzewało emocje przed playoffami.

W ćwierćfinałach zmierzyli się ze sobą Kieran „KezBrown” Brown oraz Nathan „Sneaky” Najagom, a także Benedikt „Salz0r” Saltzer z Timem „Tim_Latka”  Schwarmannem. Do półfinałów awansowali zawodnicy AS Monaco i Schalke04. Czekali tam na nich dwukrotny mistrz świata – August „Agge” Rosenmeier – a także Sean „Dragonn” Allen, zawodnik West Ham United. Tak jak wszyscy się spodziewali, Agge nie miał problemu z awansem do finału, gdzie spotkał się z Tim_Latka. Pierwsze miejsce zdobył zawodnik Paris Saint-Germain, który w trzecim meczu zdobył złotą bramkę.

1 miejsce – August „Agge” Rosenmeier
2 miejsce – Tim „Tim_Latka” Schwarmann
3 miejsce – Sean „Dragonn” Allen
4 miejsce – Nathan „Sneaky” Najagom