Liga ACF FIFA zakończyła sezony na poszczególnych szczeblach rozgrywkowych. W większości rozgrywki zdominowane są przez rosyjskie drużyny, jednak nie brakuje polskich akcentów. Sprawdzamy jak radzili sobie Polacy.

Najwięcej powodów do zadowolenia mają zawodnicy Arka Gdynia eSports, którzy zdominowali ligę LFL.  Dorobek 75 punktów przez cały sezon zagwarantował pierwsze miejsce i awans do wyższej ligi w trzydziestu czterech spotkaniach Arka odniosła tylko 7 porażek. Koncentrację trzeba było zachować do ostatniej kolejki ponieważ różnice w tabeli były niewielkie drugi VFC Shinnik 2 miał 73 punkty natomiast Shamrock 72. Z wymienionymi zespołami od nowego sezonu z pewnością Arka będzie miała okazję się spotkać.

W PLF dzielnie walczą zawodnicy TNK E-Sport, którzy o pozostanie w lidze będą walczyć w barażach. Sezon zasadniczy to 14 pozycja z 37 punktami na koncie, do „spokojnego” miejsca w tabeli brakło sześć punktów.  Drużyna z Polski czeka na rywala, mamy nadzieję że wielosezonowe doświadczenie na boiskach ACF pozwoli TNK E-Sport pozostać w PLF.  Najwyższa klasa rozgrywkowa Rosyjska Premier League to mecze Polish Vikings Esports. Vikingowie byli bardzo blisko bezpiecznego miejsca do którego brakło zaledwie 2 punkty. Pozostaje walka w barażach o utrzymanie się w „ekstraklasie”

Arka Gdynia eSports spokojnie przygotowuje się do startu w wyższej lidze, TNK E-Sport oraz Polish Vikings Esport muszą cały czas dbać o podtrzymanie formy ponieważ najważniejsze spotkania w ACF przed nimi. Życzymy udanych występów oraz utrzymania w obecnej klasie rozgrywkowej.