Turniej Friendship Cup na platformie turniejowej ACF trwa w najlepsze. W stawce nie brakuje polskich zespołów.  Aktualnie kończy się faza grupowa, sprawdzamy kto zakwalifikował się do dalszego etapu rozgrywek.

Zespoły zostały podzielone na 8 grup po cztery drużyny a dwie najlepsze z każdej grupy zagrają w fazie pucharowej.  Grupa numer jeden to rywalizacja zespołu Loco VILLANOS, który w czterech meczach zgarnął 3 zwycięstwa i jedną porażkę.  Aktualnie Loco znajduje się na drugiej pozycji i jeśli nie straci punktów w ostatnim spotkaniu grupowym powinniśmy polaków zobaczyć w playoffach.

Pewny awans zagwarantowali sobie zawodnicy Illegal Esports, którzy wygrali wszystkie z 4 rozegranych spotkań i zajmują pierwszą pozycję w grupie drugiej.  Ostatnia kolejka fazy grupowej będzie bardzo ważna dla Spirit.us, zespół z siedmioma punktami jest na drugiej pozycji w swojej grupie jednak trzecie ROAD TO GLORY na tyle samo punktów.  W grupie czwartej o awans trudno będzie ekipie Pitbulls Esport zespół aktualnie na trzeciej pozycji ale nawet w przypadku zwycięstwa muszą ułożyć się również inne mecze w tej grupie.

Zarówno piąta jak i szósta grupa przynosi dobre informacje Polish Vikings Esports na drugiej pozycji z pewnym awansem do playoff, Cracovia Kraków lideruje w swojej grupie i raczej zostanie na pozycji dającej rozstawienie w dalszej fazie rozgrywek. Vendetta oraz AC Reborn już niestety bez jakichkolwiek szans na awans.

Cieszy tak duża ilość polskich drużyn w rywalizacji pozostaje trzymać kciuki za utrzymanie formy podczas dalszej fazy rozgrywek.