Zakończyły się zmagania grupowe w ACF Friendship Cup. O końcowy triumf nadal walczą polskie drużyny. Sprawdzamy kto uzyskał awans do dalszej części turnieju.

Problemów z awansem nie mieli zawodnicy WKS Śląsk Wrocław Esports, którzy zdominowali grupę numer dwa. Pierwszy mecz w dalszej fazie WKS zagra z Real Sporting. Rywal zajął drugie miejsce w grupie z bilansem 3 zwycięstw 1 remisu i dwóch porażek.  Na miejscu dającym awans znaleźli się zawodnicy Illegal Esports, którzy w grupie czwartej zdobyli 12 punktów. Kolejnym rywalem będzie lider grupy piątej Estoril Praia. Portugalczycy mogą się pochwalić dobrym bilansem w grupie (4 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażka) Illegalsów czeka ciężki sprawdzian.

Ostatnim zespołem pozostającym w grze jest Korona Kielce, która bez problemu wygrała grupę numer 15. SV2 Esports będzie następnym rywalem. Hiszpańska drużyna musiała powalczyć o awans ostatecznie zajmując drugie miejsce w grupie. Cieszy obecność rodaków w dalszych rozgrywkach pozostaje życzyć powodzenia i wysokich wygranych.