Faza pucharowa ACF Friendship Cup trwa w najlepsze. Niestety do ćwierćfinałów awansowała tylko jedna polska drużyna. Sprawdzamy jak wyglądały występy rodaków.

W 1/16 mogliśmy pochwalić się następujący zespołami, które wywalczyły awans z grup:

  • Korona Kielce
  • WKS Śląsk Wrocław
  • Illegal Esports

Korona w pierwszym meczu pokonała S2V Esports trzy do zera wyrabiając sobie odpowiednią zaliczkę. W rewanżu padł remis i dzięki temu polski zespół mógł cieszyć się z awansu do 1/8. Tam czekał już Hexon Falcons, który okazał się dwukrotnie lepszy stosunkiem 2:1 i to Włosi cieszyli się z ćwierćfinału. Illegal Esports stoczyło wyrównany bój z portugalskim Estoril Praia.  Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1, Illegalsi drugi wygrali strzelając jedną bramkę i zapewnili sobie awans do 1/8.  W kolejnej rundzie czekali zawodnicy Colossus Soccer, którzy postawili mocne warunki. Ostatecznie Illegal Esports w dwumeczu straciło trzy bramki strzelając tylko jedną.

WKS Śląsk Wrocław Esports w 1/16 po zaciętym meczu wyeliminował Real Sporting. Kolejna runda to kolejne zwycięstwo z Grow uP eSports, teraz krajowy zespół czeka rywalizacja z Colossus Soccer. Mecz został zaplanowany na 10 grudnia (czwartek) o godzinie 22:00.