zamknij stream Stream

Esports Championship Series Sezon 5 - Europa

Esports Championship Series to jedna z najbardziej prestiżowych lig na scenie Counter-Strike: Global Offensive. Suma nagród w finale wynosi $750,000.

Jest to już piąty sezon ligi ECS. Rozgrywki cieszą się sporą popularnością dzięki liście uczestników, do których należą same topowe zespoły. Z początkowej dziesiątki wyłonione zostaną cztery, które w fazie pucharowej walczyć będą o lwią część puli wynoszącej $750,000.

Mecze rozgrywane będą od 13 marca przez kolejne siedem tygodni. Każde spotkanie będzie składać się z dwóch map, czyli tzw. formatu best-of-two. Cztery najlepsze drużyny awansują do play-offów, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca. Dwie najgorsze ekipy wypadną z ligi.

Wszystkie pojedynki będą skomentowane po polsku przez niezawodnego Olka „vuzzey” Kłosa na jego kanale YouTube.

Russian Federation Mikhail „Dosia” Stolyarov
Kazakhstan Dauren „AdreN” Kystaubayev
Kazakhstan Rustem „mou” Telepov
Kazakhstan Abay „HObbit” Khassenov
Russian Federation Denis „seized” Kostin

Kazakhstan Gambit

Sweden Freddy „KRiMZ” Johansson
Sweden Jesper „JW” Wecksell
Sweden Robin „flusha” Rönnquist
Sweden Maikil „Golden”  Selim
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson

Sweden Fnatic

Poland Michał „MICHU” Müller
Poland Filip „NEO” Kubski
Poland Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski
Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
Poland Paweł „byali” Bieliński

Poland Virtus.pro

Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz
Denmark Peter „dupreeh” Rothmann
Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth
Denmark Emil „Magisk” Reif
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander

Denmark Astralis

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong
Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
Estonia Robin „ropz” Kool
Finland Miikka „suNny” Kemppi
Slovakia Martin „STYKO” Styk

European Union mousesports

Spain Oscar „mixwell” Cañellas Colocho
France Alexandre „bodyy” Pianaro
France Nathan „NBK-” Schmitt
France Kenny „kennyS” Schrub
France Dan „apEX” Madesclaire

France G2

Norway Håvard „rain” Nygaard
Denmark Finn „karrigan” Andersen
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer

European Union FaZe Clan

France Vincent „Happy” Cervoni
France Ali „hAdji” Haïnouss
France Cédric „RpK” Guipouy
France Fabien „kioShima” Fiey
Belgium Adil „ScreaM”  Benrlitom

France EnVyUs

Sweden Patrik „f0rest” Lindberg 
Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund

Sweden William „draken” Sundin
Sweden Fredrik „REZ” Sterner
Sweden Dennis „dennis” Edman

Sweden Ninjas in Pyjamas

Sweden Simon „twist” Eliasson
Sweden Joakim „disco doplan” Gidetun
Sweden Fredrik „freddieb”  Buö
Sweden Hampus „hampus” Poser
Sweden Ludvig „Brollan”  Brolin

Sweden GODSENT

Aktualny stan ligi

Lp.DrużynaBilansPunkty
1.Astralis15-145p
2.Fnatic9-527p
3.FaZe Clan7-521p
4.mousesports6-618p
5.Ninjas in Pyjamas5-615p
6.G2 Esports5-515p
7.GODSENT5-715p
8.Virtus.pro4-912p
9.Gambit4-1012p
10.EnVyUs3-99p

Harmonogram

Tydzień pierwszy:

13 marca, wtorek:

  • 19:00 – Denmark Astralis 2:0 Poland Virtus.pro
  • 21:00 – European Union FaZe Clan 1:1 Poland Virtus.pro

14 marca, środa:

  • 19:00 – Poland Virtus.pro 1:0 Sweden Ninjas in Pyjamas

15 marca, czwartek:

  • 19:00 – European Union FaZe Clan 2:0 European Union mousesports
  • 21:00 – Denmark Astralis 2:0 European Union FaZe Clan

Tydzień drugi:

21 marca, środa:

  • 19:00 – Denmark Astralis 2:0 Sweden Fnatic
  • 21:00 – Sweden GODSENT 0:2 Sweden Ninjas in Pyjamas

22 marca, czwartek:

  • 19:00 – Denmark Astralis 2:0 Sweden GODSENT
  • 21:00 – France EnVyUs 0:2 Sweden GODSENT

23 marca, piątek:

  • 19:00 – Sweden Fnatic 2:0 France EnVyUs
  • 21:00 – Denmark Astralis 0:2 France EnVyUs

24 marca, sobota:

  • 21:00 – France EnVyUs 1:1 Sweden Ninjas in Pyjamas

25 marca, niedziela:

  • 19:00 – Sweden fnatic 2:0 Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 21:00 – Denmark Astralis 2:0 Sweden Ninjas in Pyjamas

Tydzień trzeci:

3 kwietnia, wtorek:

  • 19:00 – Sweden Fnatic 1:1 Kazakhstan Gambit
  • 21:00 – European Union mousesports 1:1 France EnVyUs

4 kwietnia, środa:

  • 19:00 – European Union mousesports 1:1 Sweden GODSENT
  • 21:00 – Kazakhstan Gambit 1:1 France EnVyUs

5 kwietnia, czwartek:

  • 19:00 – Sweden Ninjas in Pyjamas 2:0 Kazakhstan Gambit

6 kwietnia, piątek:

  • 19:00 – European Union FaZe 1:1 Sweden Fnatic
  • 21:00 – European Union mousesports 1:1 Sweden Fnatic

7 kwietnia, sobota:

  • 21:00 – Poland Virtus.pro 0:2 Sweden Fnatic

8 kwietnia, niedziela:

  • 19:00 – Poland Virtus.pro 1:1 Kazakhstan Gambit
  • 21:00 – European Union mousesports 1:1 Denmark Astralis

Tydzień czwarty:

10 kwietnia, wtorek:

  • 19:00 – Poland Virtus.pro 1:1 France G2
  • 21:00 – Kazakhstan Gambit 0:2 France G2

11 kwietnia, środa:

  • 19:00 – European Union FaZe 2:0 Kazakhstan Gambit
  • 21:00 – Kazakhstan Gambit 1:1 Sweden GODSENT

12 kwietnia, czwartek:

  • 19:00 – Sweden GODSENT 1:1 France G2
  • 21:00 – Poland Virtus.pro 0:2 European Union mousesports

Tydzień piąty

24 kwietnia, wtorek:

  • 19:00 – Denmark Astralis 2:0 France G2
  • 21:00 – European Union FaZe 1:1 France G2

25 kwietnia, środa:

  • 19:00 – European Union mousesports vs. Kazakhstan Gambit
  • 21:00 – Sweden Fnatic vs. France G2

26 kwietnia, czwartek:

  • 19:00 – Poland Virtus.pro vs. Sweden GODSENT

Tydzień szósty

8 maja, wtorek:

  • 19:00 – European Union mousesports vs. Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 21:00 – Sweden Fnatic vs. Sweden GODSENT

9 maja, środa:

  • 19:00 – European Union mousesports vs. France G2
  • 21:00 – France EnVyUs vs. France G2

10 maja, czwartek:

  • 18:00 – Denmark Astralis vs. Kazakhstan Gambit
  • 20:00 – European Union FaZe vs. Sweden GODSENT
  • 22:00 – European Union FaZe vs. Sweden Ninjas in Pyjamas

11 maja, piątek:

  • 18:00 – France G2 vs. Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 20:00 – European Union FaZe vs. France EnVyUs

12 maja, sobota:

  • 18:00 – France EnVyUs vs. Poland Virtus.pro