Twórca Stardew Valley, czyli hitu, który podbił Steama w 2016 roku, ogłosił turniej esportowy z pulą nagród wynoszącą $40.000.

Niedawno pisaliśmy o turnieju w Cities Skylines mówiąc, że „jest to ostatnia gra po której spodziewalibyśmy się turnieju esportowego”. Wiecie co? Zmieniamy zdanie! Do zacnego grona produkcji, którym na pierwszy rzut oka daleko do sportów elektronicznych, dołącza Stardew Valley. Twórca gry o prowadzeniu farmy ogłosił Stardew Valley Cup, w którym do wygrania będzie aż $40.000.

W rywalizacji weźmie udział szesnastu uczestników, głównie twórcy internetowi mocno związani ze Stardew Valley, którzy zostali podzieleni na cztery drużyny. Każdy z zespołów rozpocznie nową grę i będzie walczyć o punkty zdobywając różne osiągnięcia wewnątrz gry – im trudniejszy i rzadszy achievement, tym więcej punktów zyska zespół. Organizatorzy przygotowali listę ponad 100 możliwych zadań, a uczestnicy otrzymali je wcześniej aby omówić potencjalną strategię na grę.

Turniej odbędzie się 4 września i będzie go można oglądać na kanale twitch.tv/unsurpassablez od godziny 16:00 polskiego czasu. Więcej o rozgrywce możecie dowiedzieć się z poniższego filmu: