Znani są nam już pierwsi finaliści marcowej edycji PLAY Polskiej Ligi Mobilnej z Clash Royale! Kto zaprezentował nam swój talent?

Pierwsi finaliści marcowej PLAY Polskiej Ligi Mobilnej są już nam znani. Kim jest ta szczęśliwa szóstka i jak zaprezentowali nam się podczas kwalifikacji?

I kwalifikacje

 1. IAmAlex
 2. [email protected]

Pierwszy turniej kwalifikacyjny nie był dla nikogo łatwy. Zarówno IAmAlex jak i [email protected] wywalczyli swoją wygraną wynikiem 3:2. Półfinały, choć zawzięte, nie przygotowały nas kompletnie na to, co spotkało nas w finale.
Podczas pojedynków nie dało się przeoczyć słabości Alexa do Mortara i Minera… Z obu tych kart potrafił on wyciągnąć pełen potencjał, więc w pierwszym meczy kombinacja z Mega Knightem [email protected] nie miała najmniejszych szans na jego lekki deck. Kolejny mecz był dla Alexa z pewnością bardziej wymagający. Połączenie Royal Giant + Giant Skeleton + Hunter nie jednego z graczy przyprawiłoby o gęsią skórkę. I jeszcze ten upiorny Earthquake…
Trzeci mecz to był zacięty pojedynek między Graveyardem w kompozycji z Mortarem oraz Pekka/Bandit/Battle Ram. Nie było łatwo dla żadnej ze stron i to minimalne ilości HP zadecydowały o wygranej na po stronie [email protected] Jakby ktoś zaś wątpił w w umiejętności któregokolwiek z zawodników, w czwartym starciu uraczyliśmy powtórkę drugiego pojedynku, tylko tym razem z wygraną po stronie Aleksa. Ostatni mecz ustawił na pierwszym miejscu, z wynikiem 3:2, IAmAlex!

II kwalifikacje

 1. BP Roofy
 2. NISZCZYCIEL2000

Dla Roofiego jest to już druga okazja do zaprezentowania się w wielkim finale. Już w pierwszym meczu dał się mocno we znaki swojemu przeciwnikowi, pokazując przewagą Wall Breakers i Bomb Tower nad biednym Giant Skeletonem i Balonem. Kolejny mecz nie zmienił tego balansu. Do ostatniego pojedynku mistrz ubiegłej edycji Ligi zaprzągł swoje ulubione Elite Barbarians. Omyłkowe użycie Tornada przez Niszczyciela w odrobine za dużej odległości spowodowało, że pierwsza wieża padłą ekstremalnie szybko. Dalej gra była już tylko igraszką, prowadzącą Roofiego do pierwszego miejsca z wynikiem 3:0.

III kwalifikacje

 1. Frio
 2. Malpa

Dla Frio to również kolejna szansa na zabłyśnięcie w rozgrywkach finałowych. Ostatnim razem to właśnie on stanął na podium tuż obok Roofiego.
W pierwszym meczu pomiędzy Frio a Małpą uraczyliśmy piękną walkę pomiędzy dwiema różnymi taliami bazującymi na sile ataku Wall Breakers. Chciałoby się powiedzieć, że wgrał tu tylko i wyłącznie skill, jednak prawdą jest, iż wygrał… Fireball. Rzucony w ostatniej chwili na korzyść Małpy. W drugim starciu v-ce mistrz pozostał przy walczeniu WB, jednak tym razem w zestawieniu z Mega Knightem. Było to dość niefortunne zestawienie, ponieważ Małpa postawił tym razem na Pekkę z Balonem. Mimo ogromnych starań, Frio nie był w stanie się przebić przez kontrę. Kolejne trzy mecze nie były już tak szczęśliwe dla Małpy. W pojedynku na MK został dość mocno wypchnięty z przewagi. Delikatne obijanie wieży Minerem i twardy push od frontu pomogły Frio wygrać. Dalej widzieliśmy niemal powtórkę pierwszego meczu, jednak tym razem zwycięstwo nie trafiło na konto Małpy. W ostatnim meczu zwycięzca postawił na twardy push z podstawą stworzoną z Balona i Lumberjacka.

Pozostałe terminy turniejów kwalifikacyjnych

 • 4 turniej kwalifikacyjny: 12.03.2021, godz. 18:00;
 • 5 turniej kwalifikacyjny: 14.03.2021, godz. 18:00;
 • 6 turniej kwalifikacyjny: 19.03.2021, godz. 18:00;
 • 7 turniej kwalifikacyjny: 21.03.2021, godz. 18:00;
 • 8 turniej kwalifikacyjny: 27.03.2021, godz. 18:00;
 • Wielki Finał: 29.03.2021, godz.18:00;

Zapisy na kwalifikacje rozpoczynają się w terminie wyznaczonym na mediach społecznościowych PLAY Polskiej Ligi Mobilnej, zawsze o godzinie 19:00.

Facebook
Instagram