Już wkrótce zaczną się Mistrzostwa Polski w kultowe Heroes of Might and Magic III. Trzecia edycja rozgrywek ma być jeszcze okazalsza niż poprzednie.

Wśród polskich graczy, popularne Herosy zajmują miejsce szczególne. Ponad dwudziestoletnia gra stworzona przez New World Computing ciągle cieszy się zainteresowaniem na całym globie, jednak to właśnie w Polsce organizowane są największe rozgrywki na świecie. Mateusz Jarzembski, jeden z administratorów portalu Jaskinia Behemota ma zamiar stworzyć widowisko, które przyciągnie jeszcze więcej widzów niż dotychczas.

Obecnie trwa rejestracja uczestników, w której każdy chętny polski gracz może wziąć udział. Czasu nie zostało jednak wiele, gdyż zakończy się ona o północy 10 kwietnia. Dzień później nastąpi losowanie grup, a tym samym Mistrzostwa Polski oficjalnie się rozpoczną. Udział jest całkowicie darmowy. Jeżeli chcecie dołączyć do walki o tytuł najlepszego gracza HoMM III w kraju, wejdźcie tutaj.

Co istotne, gracze korzystają z kompletnej edycji gry (tzw. Heroes III Complete, zawierające oficjalne dodatki) oraz fanowskiej modyfikacji Horn of the Abyss, która ułatwia grę w trybie multiplayer. Turniej będzie podzielony na dwa etapy: fazę grupową oraz fazę pucharową. Zdecydowana większość rozgrywek odbędzie się online, wyjątkiem jest jedynie Wielki Finał, który będzie miał miejsce w studio telewizyjnym i zostanie opatrzony komentarzem ekspertów na żywo. Mimo ciężkiej sytuacji w kraju i na świecie organizatorzy działają bardzo prężnie. Graffiti, przedstawiające sylwetki trzech bohaterów z gry tj. Gelu, Solmyra oraz Sandro, które można zobaczyć powyżej, zostało wykonane specjalnie na Mistrzostwa Polski. Jeżeli interesuje was start w zawodach, lub nie możecie doczekać się kiedy będziecie mogli je zobaczyć, wejdźcie na profil Jaskini Behemota, gdzie publikowane są aktualności na ten temat.