Fighting Games Challenge powraca do Łodzi. Już w dniach 15-16 czerwca miłośnicy bijatyk będą mogli obejrzeć dwa prestiżowe turnieje. Do walki staną zawodnicy rywalizujący w Tekken 7 oraz Mortal Kombat 11.

Już w najbliższy weekend polscy fani bijatyk będą mieli okazję oglądać rozgrywki w Tekken 7 oraz Mortal Kombat 11. Oba turnieje odbędą się podczas Fighting Games Challenge w Łodzi. W porównaniu do zeszłego roku, teraz oprócz serii Tekken World Tour zobaczymy też rywalizację inaugurującą International Kombat 2019.

Zeszłoroczna odsłona Fighting Games Challenge była jednym z etapów Tekken World Tour 2018. Prestiżowy turniej odbył się w dniach 9-10 czerwca, a gracze walczyli o pulę nagród wynoszącą $5,000 oraz punkty do światowego rankingu. Zawody zostały zdominowane przez Koreańczyków, którzy rozsiedli się na pierwszych sześciu miejscach końcowej klasyfikacji.

Nadchodzący turniej Fighting Games Challenge w Tekken 7 jest piątym przystankiem serii Master w tegorocznym Tekken World Tour. Wszystko zaczęło się w kwietniu w Lyonie. Następnie zawodnicy rywalizowali w Goyang, Melbourne oraz St. Charles. W międzyczasie odbywały się również turnieje z serii Challenger, gdzie jednak do zdobycia jest mniejsza liczba punktów do klasyfikacji Touru. Na liście uczestników rozgrywek w Łodzi znajduje się między innymi Vincent „Super Akouma” Homan. Wyżej wspomniane zawody we Francji padły właśnie jego łupem i głównie dzięki temu zajmuje on obecnie szóste miejsce w TWT 2019. Ponadto, do Polski zawitają też inni gracze z czołowej dwudziestki, tacy jak Takumi „Noroma” Hamasaki (11. pozycja), Jae-hyun „CherryBerryMango” Kim (12.) oraz Asim „Asim” Ali (20.). Triumfator zgarnie dla siebie $2,500 z puli nagród i 300 punktów do rankingu. Na światowe finały awansuje najlepsza dziewiętnastka klasyfikacji oraz zwycięzca kwalifikacji ostatniej szansy.

Tekken 7 nie będzie jedyną grą na Fighting Games Challenge. W Łodzi zostanie również rozegrany turniej w Mortal Kombat 11, który otworzy serię Interkontinental Kombat. Oprócz polskiego miasta, gospodarzami rozgrywek offline będą także Birmingham, Moskwa i Paryż. Do tego dołączą cztery edycje online, a następnie wszystko rozstrzygnie się na finałach w szwedzkim Jönköping. Ponadto, scena MK11 oferuje również eventy z serii Premier, natomiast globalne finały odbędą się w 2020 roku.

Wszystkie informacje dotyczące Fighting Games Challenge znajdziecie na oficjalnej stronie eventu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o całej imprezie w EC1 Łódź – Miasto Kultury, to możecie odsłuchać audycję Łukasza Chmiela w Radiowej Czwórce, gdzie gośćmi byli organizatorzy wydarzenia – Mariusz „ManieQ” Dziarmaga oraz Bartek „Bart” Jakubczyk. Audycja jest dostępna pod tym linkiem.