„Najszybszy człowiek świata” angażuje się w branżę esportową. Usain Bolt zostaje współwłaścicielem marki WYLDE.

Usain Boilt nazywany przez wielu „najszybszym człowiekiem świata” jest kolejnym profesjonalnym sportowcem, którzy finansowo angażuje się w esport. Emerytowany sprinter, który swoją karierę zakończył w 2017 roku, stał się współwłaścicielem organizacji WYLDE, która na ten moment reprezentowana jest przez drużyny Rainbow Six Siege, Valorant, Rocket League oraz FIFA.

Usain dołącza do WYLDE w momencie gdy esport gwałtownie utwierdza się na pozycji mainstreamowej rozrywki. Jako współwłaściciel i aktywny członek zespołu kierowniczego, będzie zaangażowany w wiele aktywności skupiających się na budowie i rozwoju marki WYLDE – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez organizację. Sam Bolt przyznał, że w esporcie, podobnie jak na bieżni i boisku, wraz z umiejętnościami najważniejsza jest mentalność zwycięzcy, którą będzie próbował wpoić zawodnikom tej organizacji.

WYLDE określa siebie jako prężnie rozwijającą się organizację, które ma jasne cele – zawładnąć esportową sceną na całym świecie. Jej reprezentacje mają na koncie swoje pierwsze sukcesy, a współpraca z Usainem Boltem pozwoli im pozyskać nowych partnerów i postawić na dalszy rozwój. Nazwa marki jest akronimem wyrażenia „What You Love Doing Esports” dlatego też stawia na pasjonatów z dużymi ambicjami.