Są gry, które przez charakter rozgrywki idealnie nadają się do organizowania turniejów esportowych. No i jest też Cities: Skylines.

Jest wiele gier, które wręcz same tworzą pole do rywalizacji. Największe tytuły esportowe mają przygotowane zasady, na podstawie których przez ostatnie lata powstały całe ekosystemy sportu elektronicznego. Są też i te, które stworzone zostały wyłącznie o rozgrywce dla pojedynczego gracza, lecz wystarczy odrobina fantazji i finezji aby również te produkcje zamienić w pole do rywalizacji.

21 sierpnia odbędzie się turniej w Cities: Skylines, czyli symulator budowy miasta. Red Bull wraz z twórcami gry organizują wydarzenie Red Bull Metropolis, w którym wezmą udział najwięksi twórcy ze społeczności tej produkcji. Będą rywalizować ze sobą, oczywiście budując miasto, lecz w trakcie tego zarzucani będą różnymi zadaniami dodatkowymi jak przystosowanie infrastruktury pod ruch rowerowy, czy uratowanie ludności przed zbliżającym się meteorem. Realizacje będą oceniane przez jury w takich kategoriach jak kreatywność czy realizm.

Całość będzie można oglądać na kanale Red Bulla na platformie twitch.