W sobotę Kraków ponownie rozgorzeje za sprawą emocji związanych z bijatykami. Wszystko za sprawą turnieju Ruczaj Rumble: The Runback, w ramach którego gracze zmierzą się na płaszczyznach między innymi Tekkena 7 czy Super Smash Bros. Ultimate.

Gry „bijatyki” z całą pewnością nie są domeną polskiej sceny sportów elektronicznych. Nie oznacza to jednak, że nie mają one licznych sympatyków. To właśnie w ich kierunku skierowana została inicjatywa turnieju Ruczaj Rumble: The Runback, który w sobotę zwróci uwagę fanów wspomnianego gatunku na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Głównym organizatorem turnieju jest Piotr Tabor, który wspierany jest przez grupę Community Effort Polska. Nie jest to jednak pierwsza okazja do rywalizacji, albowiem zawody po raz pierwszy miały miejsce w dniach od 10 do 11 lutego 2018 roku. Wówczas rywalizacja toczyła się w takie tytuły jak Tekken 7, Dragon Ball FighterZ, Guilty Gear Xrd Revelator Rev2, BlazBlue: Central Fiction oraz Under Night In-Birth Exe.

Lista zmian podczas tegorocznej edycji turnieju uległa sporym zmianom, albowiem oprócz wspomnianych powyżej Tekkena 7, BlazBlue oraz Under Night’a, rywalizacja będzie się toczyć na płaszczyźnie Samurai Shodown 2019 oraz Super Smash Bros. Ultimate. W przypadku ostatniej gry zobaczymy zmagania zarówno indywidualne, jak i w parach.

Zawody rozpoczną się o 11:00 w sobotę, natomiast ich koniec zaplanowany jest na godzinę 18:00 kolejnego dnia. Łączna ilość zapisanych zawodników wynosi 103 – liczba ta jest o dziesięć większa niż w zeszłym roku. Transmisja odbędzie się na aż trzech kanałach w serwisie Twitch.TV: