Na esportowej scenie powstaje nowa akademia. Wśród jej szkoleniowców znaleźli się m.in. Sebastian „NEEX” Trela i Daniel „STOMP” Płomiński.

Nie ukrywajmy – sport elektroniczny na przełomie ostatnich paru lat stał się bardzo popularny. Większość społeczności już wie, czym jest esport, o co w nim chodzi i o jak duże stawki czasem rywalizują zawodnicy. Nie ma zatem, co się dziwić, że powstają nowe projekty, które mają generować graczy. Przed Wami Esport & Gaming Academy, czyli kolejna akademia na rynku, która postara się pomóc przebić osobom, które posiadają umiejętności, ale nie do końca wiedzą, jak je wykorzystać i szlifować.

Esport & Gaming Academy skupi się na popularnych grach FPS – CS:GO, Fortnite i Valorant. W szkoleniach dotyczących strzelanki Valve pomagać będą takie osoby, jak Bartosz „Hyper” Wolny związany z Izako Boars i Daniel „STOMP” Płomiński – aktualny członek ekipy występującej pod nazwą Valhalla. Tytułem Riot Games zajmą się za to m.in. Sebastian „NEEX” Trela będacy częścią Entropiq oraz Daniel „Yaotzin” Roczniak – były wicemistrz świata w Ring of Elysium.

Warto podkreślić, że akademia nie będzie się opierała jedynie na graniu. Dla uczestników przygotowane zostaną wykłady na przeróżne tematy dotyczące świata esportu. To może cieszyć, patrząc na to, że nie każdemu uda się zrobić ogromną karierę w roli zawodnika. Jeśli natomiast komuś nie wyjdzie, to i tak z przygody z Esport & Gaming Academy wiele wyniesie.

Interesująca jest również informacja o tym, że gracze będą mieli okazję współpracować z trenerami mentalnymi. To niezwykle ważne w obecnych czasach, w których większość profesjonalnych formacji korzysta z pomocy tego typu coachów.

Zapisy do Esport & Gaming Academy już ruszyły i jeszcze w tym roku planowane są pierwsze zajęcia.