Podczas tegorocznego Pyrkonu znajdzie się też miejsce dla fanów e-sportu, bowiem podczas pierwszego oraz ostatniego dnia wydarzenia będziemy mogli oglądać zmagania zawodników Hearthstone oraz StarCraft II, biorących udział w RoG Tournament.

Hearthstone
Turniej rozpocznie się w piątek o godzinie 13:00, meczem inauguracyjnym, w którym udział wezmą kamlak oraz gofer. Pierwszy półfinał planowany jest na godzinę 15:00 i będzie on rozgrywany w systemie best-of-five. Wielki finał natomiast pokryje się z „tea time”, czyli 17:00.

Warto również dodać, że jednym z uczestników jest Hubert „Eladrin” Pszczółkowski – reprezentant noMERCY, a także zwycięzca GeForce Cup. Nie obyłoby się także bez Mateusza „MKRR3” Krzesińskiego – osoby odpowiedzialnej za spopularyzowanie tej strategicznej karcianki w Polsce, która skomentuje wszystkie spotkania w Poznaniu, pod tym adresem.

Dla najlepszych czekają nagrody ufundowane przez firmę ASUS, w skład których wchodzą:

  • miejsce: ROG Nomad + ROG Cerberus + Mysz ROG GX1000 + podkładka ROG
  • miejsce: Mysz ROG GX1000 + podkładka ROG

Więcej informacji odnośnie przebiegu kwalifikacji oraz pozostałych uczestników znajdziecie tutaj.

StarCraft II
Zmagania w tym znanym graczom na całym świecie RTSie będą miały miejsce w niedzielę, a rozpoczną  się nieco wcześniej, ponieważ o 9:30, zakończą natomiast w okolicach godziny 16:00.

Jeżeli chodzi o sławniejsze osobistości, znajdujące się w składzie zawodników, to na pewno warto wspomnieć o Arturze „Nerchio” Blochu, który w chwili obecnej gra pod banderą EURONICS Gaming i jest jednym z najlepiej utytułowanych, polskich graczy StarCraft II. Na loży komentatorskiej zasiądzie Igor „Indy” Kaczmarek , który już wcześniej pełnił tą funkcję w isIMBA i będzie relacjonował mecze na swoim kanale.

Nagrody prezentują się tak samo, jak w przypadku Hearthstone, a więc jest o co walczyć.

Więcej informacji odnośnie przebiegu kwalifikacji oraz pozostałych uczestników znajdziecie tutaj.

Strefa Free 2 Play

W przerwach między spotkaniami i nie tylko,  zainteresowani będą mogli przetestować peryferia Republic of Gamers w takich grach jak: League of Legends, Mortal Kombat, Just Cause 3 oraz oczywiście wcześniej wspomniane tytuły, czyli StarCraft II oraz Hearthstone. To jeszcze nie wszystko – dodatkowym urozmaiceniem będą gadżety przeznaczone dla zwycięzców licznych konkursów. Dołącz do Republiki na Pyrkonie i wygraj cenne nagrody!