Profesjonalny gracz Call of Duty – Fifakill przeprosił za swoje homofobiczne Tweety, które pisał, mając 13-lat. Brytyjczyk wyraził poparcie dla społeczności LGBT i chce jej w jakiś sposób pomóc.

Fifakill to znany streamer oraz profesjonalny gracz Call of Duty reprezentujący barwy organizacji Quadrant, której założycielem jest Lando Noris kierowca Formuły 1 McLarena.  Jego kanał na Twitchu ma ponad 200 tysięcy obserwujących. Ostatnio na światło dzienne zostały wyciągnięte Tweety Brytyjczyka sprzed siedmiu lat, w których obraża osoby homoseksualne. Jak wiadomo w internecie nic nie ginie.

Wielu graczy, czy sportowców w takich sytuacjach próbuje usuwać swoje Tweety i przemilczeć całą sytuację, 20-latek zdecydował się jednak  przeprosić za swoją dziecięcą głupotę i wyraził pełne poparcie dla społeczności LGBT. W dodatku wpłacił pewną sumę na rzecz instytucji Stonewall, która zajmuje się prawami społeczności mniejszościowych. To jednak nie koniec, bo Fifakill zorganizował również charytatywnego streama, na którym zbierał pieniądze na rzecz wspomnianej organizacji.

Brytyjczyk pomimo swoje młodego wieku zachował się naprawdę świetnie i swoim zachowaniem z pewnością dał dobry przykład do naśladowania dla innych graczy, ale i nie tylko