Polbit Esport League to szczecińska liga esportowa, której pierwszy sezon odbył się w marcu oraz kwietniu. Teraz Polbit wraca i to z jeszcze większą pulą nagród!

W marcu oraz kwietniu odbyły się aż cztery edycje turnieju w Counter-Strike: Global Offensive oraz jedna w League of Legends. Wszystkie z nich były dostępne dla każdej drużyny, która była w stanie uiścić drobną opłatę oraz zdążyła zarejestrować się w czasie, a było go bardzo mało ponieważ miejsce rozchodziły się co najmniej jak świeże bułeczki. Tym razem wygląda to trochę inaczej.

W drugim „sezonie” ligi największe zmiany zaszły w turniejach w Counter-Strike'a. Przez to, że cieszyły się tak dużą popularnością, organizatorzy postanowili stworzyć dwie ligi. Poniżej znajdują się szczegóły.

Counter-Strike: Global Offensive

EKSTRALIGA

Jest to liga dla finalistów z poprzednich turniejów, którzy zazwyczaj deklasowali swoich przeciwników. Każdy pojedynek to mecz BO2. Wygrana obydwu map oznacza wygranie 400 złotych, remis to podział tej nagrody pomiędzy zespoły. Łączna pula nagród w tym przypadku wynoszą 11,000 złotych. Dodatkowo drużyny zbierają punkty (3 za wygraną, 1 za remis), które decydować będą o utrzymaniu się w lidze. Rozgrywki trwały będą aż do 11 czerwca, a wtedy połowa ekip się zmieni. To za sprawą Ligi Otwartej, z której cztery najlepsze zespoły wymienią te cztery najsłabsze z EKSTRALIGI.

Liga Otwarta

Liga Otwarta to coś co doskonale znamy z poprzedniego sezonu z jedną drobną zmianą. Zapisać w każdej rundzie może się aż 128 drużyn i najlepsza szesnastka wyłoniona na drodze kwalifikacji online wystąpi na LAN-ie w Szczecinie. Tak więc w końcu możemy zapomnieć o systemie „kto pierwszy, ten lepszy”. Wpisowe pozostają na starym poziomie, lecz większa ilość drużyn oznacza większe nagrody! Najlepsza ekipa rundy dostanie 1500 złotych, zespół z drugiego miejsca wzbogaci się o 500 złotych, a ostatnie miejsce podium zostanie nagrodzone 200 złotymi. Istnieje możliwość dostania się do EKSTRALIGI, ponieważ cztery zespoły z największą ilością punktów z Ligi Otwartej zastąpią cztery najgorsze z ligi dla weteranów. Każdy wygrany mecz nagrodzony będzie jednym punktem.

League of Legends i FIFA

League of Legends

W poprzednim sezonie odbyła się jedna, otwarta runda Ligi Legend. Gra cieszyła się mniejszą popularnością niż CS, jednak organizatorzy postanowili nie odrzucać tej esportowej potęgi. W drugim sezonie póki co zapowiedziana została jedna runda LoL-a, lecz bez kwalifikacji online. W turnieju zostało już tylko osiem miejsc, a kto szybszy ten lepszy. Pula nagród zachęca, ponieważ też została trochę powiększona. Najlepsza ekipa dostanie 800 złotych, ekipa z drugiego miejsca 200 złotych, a ostatnia z podium 100 złotych.

FIFA

Nowością na Polbit Esport League będą rozgrywki na wirtualnej murawie. Co ciekawe będzie to turniej całkowicie darmowy, więc wystarczy zapisać się i czekać na rozgrywki! Mecze nie będą w formie Ultimate Team, a rozgrywane będą jako mecze towarzyskie. Póki co nie ma dokładnych informacji na temat nagród, lecz organizatorzy gwarantują, że i tu coś się znajdzie, nawet mimo braku wpisowego.

Wszystkie informacje wraz z dokładnym harmonogramem oraz instrukcją zapisu do poszczególnych turniejów możecie znaleźć na stronie http://eliga.pl/.