Świat pokemonów po raz kolejny zmierza na urządzenia mobilne, tym razem korzystając z gatunku MOBA. Sympatycy kieszonkowych stworków, poznajcie Pokemon Unite.

Franczyzie Pokemon, która jest źródłem nostalgii znacznej części obecnego społeczeństwa młodych dorosłych, niemal od zawsze towarzyszyła rywalizacja. Turnieje od wczesnych lat dwutysięcznych toczyły się na platformie kolekcjonerskiej gry karcianej oraz kultowych tytułów na podbijające świat handheldy Nintendo.

Na przestrzeni ostatnich lat gry wideo związane z kieszonkowymi stworami przeszły sporą ewolucję. Mocą Pikachu mogliśmy bowiem władać nie tylko w rozgrywkach turowych: sympatykom bijatyki zaserwowano Pokken Tournament, zaś wszystkim spragnionym bliskości swoich ukochanych przyjaciół z lat młodości wytchnienie przyniosło przeznaczone na urządzenia mobilne Pokemon GO.

Dziś na oficjalnym kanale Pokemon w serwisie YouTube pojawiła się zapowiedź zupełnie nowego tytułu z wyniesionej do miana legendy franczyzy. Gra Pokemon Unite będzie reprezentantem gatunku Multiplayer Online Battle Arena, zupełnie popularne League of Legends czy Dota 2. Tytuł nie będzie jednak dedykowany komputerom osobistym, lecz zgodnie z tradycją, nieco bardziej przenośnym urządzeniom: smartfonom z systemami Android i iOS oraz Nintendo Switch.

Warto zaznaczyć, że esport na urządzeniach mobilnych ma się coraz lepiej. Tytuły takie jak Brawl Stars, Clash Royale czy World of Tanks Blitz przyciągają swoich amatorów. Wpisana w historię Pokemonów rywalizacja może stanowić świetny początek do rozwoju ekscytujących zmagań pomiędzy najbardziej oddanymi sympatykami wywodzących się z Kraju Kwitnącej Wiśni stworków.

Data premiery gry nie jest jeszcze znana, gdyż znajduje się w trakcie produkcji. Plansza końcowa filmu prezentuje jednak kilka kluczowych informacji: gra będzie darmowa, natomiast wewnątrz niej dostępne będą dodatkowe płatności. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.