Pogoń Szczecin idzie w ślady innych polskich klubów piłkarskich i wkracza w świat esportu. Jest to owoc współpracy z lokalną firmą Polbit.

Duma Pomorza od dziś będzie znana nie tylko z fizycznych stadionów piłki nożnej. Pogoń Szczecin poszerza swoje horyzonty i zacieśnia współpracę z firmą Polbit otwierając się na esport. Na początku dość intuicyjnie inwestują w dywizję FIFA, a ich pierwszymi zawodnikami stają się Nikodem „Piko” Pawlak i Marcin „mrn” Sczes, który został wypożyczony z ALSEN Team. Pawlak niedługo weźmie udział w Ekstraklasa CUP, zaś oboje będę reprezentować granatowo-bordowe barwy w Ekstraklasa Games.

Pogoń Szczecin przyznaje, że do tego przedsięwzięcia by nie doszło, gdyby nie pomoc Polbitu. Jest to firma zajmująca się sprzętem komputerowym, działająca na obszarze Szczecina od lat dziewięćdziesiątych. Jednak od 2017 prężnie działa w stolicy województwa zachodniopomorskiego organizując mniejsze turnieje dla amatorów oraz większe wydarzenia międzynarodowe. W jednym z nich mogliśmy oglądać tryumfujące Izako Boars.

Klub piłkarski nie wyklucza kolejnych kroków w esportowy świat. Jak twierdzą zawodnicy FIFA są jedynie początkiem, bo mają zamiar poszerzać swoje dywizje o takie tytuły jak League of legends, Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite i PUBG.