Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, we współpracy z agencją gamingową Fantasyexpo przygotowała szereg atrakcji gamingowych dla młodzieży, która w dniach 4-17.01 ma przerwę w nauce. Już w ten weekend rozpocznie się pierwszy turniej szachowy pomiędzy streamerami.

Szachy ostatnio przeżywają prawdziwy renesans, prawdopodobnie za sprawą serialu Gambit Królowej. Przebojem wdarły się też do esportu, wypełniając serwis Twitch streamami z tej gry. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży i całej społeczności gamingowej, w ramach akcji Ferie Bez Nudy zorganizowane zostaną trzy turnieje szachowe. Pierwszy odbędzie się już w ten weekend – turniej streamerów, do którego zaproszono 32 twórców.

Internetowe osobistości zmierzą się ze sobą w pojedynkach BO3 10+0, co zapewnia wysoką dynamikę wszystkich starć. Rozgrywki odbędą się w piątek, sobotę oraz niedzielę, startując codziennie o godzinie 18:00. Pierwszego dnia będziemy mogli oglądać zawodników z lewej strony drabinki, zaś drugiego tych z prawej. Niedzielny wieczór będzie stał pod znakiem decydujących pojedynków i rozpocznie się od meczów półfinałowych. Lista uczestników oraz drabinka wygląda następująco:

W poniedziałek wystartowała akcja Ferie Bez Nudy, organizowana przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Aby umilić młodzieży czas ferii świątecznych, codziennie transmitowane są panele dydaktyczne, streamy, turnieje szachowe oraz konkursy!

Wszystkie informacje dotyczące akcji Ferii Bez Nudy oraz transmisję z turniejów można znaleźć na stronie internetowej feriebeznudy.pl.