Niedawno informowaliśmy o zapowiedzianym turnieju Auto Chess Invitational od Drodo Studio, zaś teraz doczekaliśmy się odpowiedzi od Valve.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Drodo Studio, czyli pierwsi twórcy trybu Auto Chess, już w sierpniu rozpoczną kwalifikacje to Auto Chess Invtitational z pulą nagród wynoszącą okrągły $1.000.000. Najlepsi zawodnicy z regionalnych turniejów kwalifikacyjnych pojadą na finały w Chinach.

Valve również ogłosiło pierwsze zawody w Dota Underlords, lecz firma Gabe'a Newella nie postawiła na rozmach. W dniach 25-27 października, podczas ESL One Hamburg 2019, czyli turnieju Dota2, zorganizowany zostanie małe zawody dla fanów autobattlera od Valve. Na miejscu każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach Dota Underlords, w których do wygrania będzie łącznie €5.000.

Jak widać Valve nie chce stawiać wszystkiego na swój nowy tytuł, dość łatwo ustępując swoim konkurentom. Wciąż nie jest wiadomo, czy na organizowane osobnych turniejów zdecyduje się Riot Games, którego Teamfight Tactics jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier z tego gatunku na Twitchu.