Rozpoczął się 3. sezon Grand Prix Infoszach. Za nami premierowa edycja turnieju, w którym wyłoniono pierwszego uczestnika wielkiego finału.

Pierwsza impreza kwalifikacyjna, rozpoczynająca Grand Prix Infoszach wystartowała 22 maja. Od tamtego czasu mieliśmy okazję śledzić transmisję spotkań na kanale Twitch Infoszacha – https://www.twitch.tv/infoszach. Ostatecznie po wielu rundach zmagań wyłoniono zwycięzcę pierwszej tury kwalifikacji – został nim Viktor Gazik ze Słowacji, który pokonał w finałowym starciu „bossa” rozgrywki, czyli Piotra Nguyena. W rezultacie Gazik awansował bezpośrednio na wielki finał Grand Prix, który zaplanowano na listopad 2021 roku.

Następny turniej kwalifikacyjny odbędzie się 19 czerwca. Pełny harmonogram cyklu Grand Prix prezentuje się następująco:

  • 22 maja – zakończone
  • 19 czerwca
  • 26 czerwca
  • 15 sierpnia
  • 25 września
  • 23 października
  • listopad 2021 – finał Grand Prix

Przypomnijmy w tym miejscu format turniejów kwalifikacyjnych. To system szwajcarski, tempo gry zawsze będzie wynosić 3+1, liczba rund to 9. By wygrać turniej specjalny należy pokonać w czterech partiach rozgrywanych tempem turniejowym tak zwanego “bossa” – jednego z komentatorów. Zwycięzcy poszczególnych kwalifikacji będą mogli zapewnić sobie udział listopadowym finale Grand Prix, pozostałe miejsca otrzymają gracze wyłonieni za pomocą specjalnej punktacji prowadzonej podczas eliminacji.

Zwycięzcy turniejów otrzymają nagrody – te zostaną przedstawione bliżej terminów rozgrywek. W wielkim finale każdy uczestnik otrzyma nagrodę proporcjonalną do zajętego przez niego miejsca. W pierwszej edycji z Piotrem Nguyenem zmierzył się zwycięzca zeszłorocznej edycji Wiktor Gazik (Funo09) i rozprawił się z Piotrem… 4:0.

Transmisja wszystkich wydarzeń odbędzie się na kanale Twitch: www.twitch.tv/infoszach. By wziąć udział, należy dołączyć do klubu Infoszach na platformie – http://bit.ly/KlubInfoszach i zapisać się do konkretnego turnieju. Jest to w pełni darmowe, nie istnieją również żadne ograniczenia dla graczy względem stopnia zaawansowania. ESPORT NOW objęło patronatem medialnym całe Grand Prix Infoszach.

Jeżeli chcecie wystartować w kolejnej edycji tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje https://infoszach.pl/grandprix/

Podsumowanie wideo zakończonego turnieju specjalnego: