W dniach 5-6 listopada bieżącego roku odbędzie się Legia eSports Cup 2016. Będzie to pierwsza taka impreza w historii klubu, która ma być inauguracją działalności sekcji sportów elektronicznych Legii Warszawa.

Wiceprezes Zarządu Legii Warszawa – Jakub Szumielewicz wyraża zadowolenie ze względu na rywalizację wśród oficjalnych drużyn e-sportowych czołowych europejskich klubów piłkarskich. Turniej ma obejmować kilka gier, lecz głównym wydarzeniem mają być rozgrywki FIFA17. O nagrody walczyć będzie osiem najlepszych zespołów reprezentujących topowe ekipy piłkarskie z Europy. Oprócz zawodników Legii zobaczymy też graczy Manchesteru City, Schalke 04 Gelsenkirchen, VfL Wolfsburg, Ajaksu Amsterdam, Valencii, Paris Saint-Germain oraz Sportingu Club de Portugal.

Szumielewicz podkreśla, że popularność gier komputerowych wzrasta, a z nią wzrasta również zainteresowanie światem e-sportu. Przez to widzimy coraz więcej klubów z tradycyjnych sportów, które inwestują w dywizje e-sportowe. Wiceprezes Zarządu jest dumny, że właśnie w takich okolicznościach, jak turniej, zostanie zainaugurowana działalność sekcji e-sportowej Legii Warszawa. Na zwycięzców i laureatów będą czekać nagrody o wartości 3 500 €. Nazwiska zawodników nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej, ale warszawski klub zapewnia, że już niedługo dowiemy się kto będzie grać w ich barwach.

Turniej zostanie zorganizowany we współpracy z międzynarodową agencją e-sportu – Qwatti. Rozpocznie się w sobotę 5 listopada o godzinie 13. Finał został zaplanowany na niedzielę 6 listopada o godzinie 13:30. Rozgrywki będą transmitowane na żywo na dedykowanych platformach streamingowych.