Polska Liga Esportowa, podążając śladem światowych turniejów sportów elektronicznych, przygotowała zmiany w systemie rozgrywek. Jak zapewniają organizatorzy, nowy system będzie bardziej atrakcyjny zarówno dla zawodników jak i kibiców. Czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach?

Dywizja Mistrzowska – dojrzały esport

Jak zapewnia organizator rozgrywek, w nadchodzącym sezonie Dywizję Mistrzowską czeka seria innowacyjnych dla polskiego esportu zmian.

Wprowadzane nowości mają na celu w jeszcze większym stopniu podnieść jakość prowadzonych zmagań oraz wprowadzić rozgrywki ligowe na światowy poziom. Wszelkie zmiany wciąż owiane są tajemnicą, jednak widać, że to właśnie Polska Liga Esportowa chce ustanawiać trendy w krajowej branży sportów elektronicznych.

– To będzie coś specjalnego. Zmiany, które planujemy wprowadzić, to nowość nie tylko w Polskiej Lidze Esportowej, ale również w całej krajowej branży sportów elektronicznych. Wszelkie nowości, jakie planujemy wprowadzić wraz z Sezonem Wiosna 2019, w znacznym stopniu uatrakcyjnią rozgrywki zarówno dla widzów, jak i drużyn – dodaje Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej.

Jak zapewnia organizator, innowacyjne zmiany w systemie turniejowym Polskiej Ligi Esportowej znacznie wpłyną na odbiór transmisji przez kibiców. Wprowadzane działania zapewnią świeżość oraz nową jakość do prowadzonych emisji.

Dywizja Profesjonalna – inwestycja w polski esport

Podobnie jak w Sezonie Jesień 2018, organizator planuje dalsze wsparcie dla młodych i utalentowanych twarzy polskiego esportu, kontynuując tym samym format zmagań dla Profesjonalistów. Zeszłoroczne inauguracyjne rozgrywki Dywizji Profesjonalnej cieszyły się dużym zainteresowaniem teamów stawiających swoje pierwsze kroki w branży sportów elektronicznych. Oprócz atrakcyjnych nagród, na zawodników ponownie będzie czekać miejsce w Dywizji Mistrzowskiej, obok najlepszych polskich zespołów Counter-Strike: Global Offensive.

W ramach Dywizji Profesjonalnej planowane jest przeprowadzenie jeszcze większej liczby turniejów dla młodych talentów. W Sezonach Wiosna oraz Jesień 2019 tradycyjnie zostaną przeprowadzone rozgrywki ligowe, a nagrodą główną w tych turniejach będzie upragniony slot w Dywizji Mistrzowskiej.

Ponadto pewne są kolejne imprezy dla zespołów z Dywizji Profesjonalnej, w których będą czekały atrakcyjne pule nagród.

Na przestrzeni zbliżających się miesięcy możemy spodziewać się aż od czterech do pięciu turniejóww ramach tego szczebla rozgrywek. Zostaną one przeprowadzone w systemie Round Robin, w którym każdy zespół rozgrywa spotkania ze wszystkimi przeciwnikami. Na każdy mecz przewidziane są starcia na dwóch wybranych przez teamy mapach (system BO2), gdzie zwycięstwo zapewnia zdobycie przewagi punktowej nad rywalem. W każdym z turniejów Dywizji Profesjonalnej przewidziane jest osiem slotów dla najlepszych drużyn z przeprowadzonych wcześniej kwalifikacji.

– W nadchodzącym sezonie planujemy silnie inwestować w dobrze rokujących, młodych esportowców. Zwiększenie ilości turniejów Dywizji Profesjonalnej może otworzyć drzwi do kariery dla jeszcze większej ilości graczy, którym na co dzień ciężko jest się wybić w branży sportów elektronicznych. Mimo, że najbardziej atrakcyjną nagrodę w postaci awansu do Dywizji Mistrzowskiej można będzie otrzymać jedynie przy okazji finałowych starć, to tworzenie dodatkowych imprez z pulą nagród, znacznie pomoże zawodnikom w profesjonalizacji i rozwoju ich kariery – wyjaśnia Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej.

Akademia Casterów jako stały element ligi. A co z League of Legends?

Polska Liga Esportowa w Sezonie Wiosna 2019 ma zamiar kontynuować rozwój Akademii Casterów. To projekt, który rozpoczął się we wrześniu 2018 roku i przyniósł pierwsze owoce w postaci świeżych twarzy polskiej sceny komentatorskiej i eksperckiej. Jej celem jest szkolenie oraz pozyskiwania nowych talentów. W poprzednim sezonie młodzi adepci akademii byli wspierani przez Piotra “Izaka” Skowyrskiego, Pawła “Saju” Pawełczaka, Olka “vuzzeya” Kłosa oraz Radosława “Mad1” Florkowskiego.

Czy zobaczymy rozgrywki League of Legends w Polskiej Lidze Esportowej? – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – kończy Lena Bortko.

Więcej informacji na temat zbliżających się rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej można śledzić na oficjalnej stronie ligi: polskaligaesportowa.pl