U nas mobilny esport nie jest jeszcze tak popularny jak na Dalekim Wschodzie, lecz popularyzacja tej dyscypliny to z pewnością zaledwie kwestia czasu. Dowodem tego może być turniej Blitz Twister Cup 2019!

Myśląc o platformie gamingowej, jako dwudziestoparoletni mieszkaniec Europy, pierwsze co staje mi przed oczami to niezawodny PC. Jednak jak wskazują dane chociażby z zeszłego roku, najczęściej wybieraną platformą do grania jest… telefon. Wszak każdy z nas ma po ręką swojego smartfona i dowolnej sytuacji, choćby na chwilę, może zażyć chwili rozrywki. Faktem jest również burzliwy rozwój tytułów esportowych na urządzeniach mobilnych, które na Dalekim Wschodzie dorównują popularnością swoim PC-towym czy konsolowym odpowiednikom.

Trend też coraz częściej można zauważyć na Starym Kontynencie, a najlepszym tego przykładem może być turniej w World of Tanks Blitz, pod nazwą Blitz Twister Cup 2019, który zostanie rozegrany wyłącznie na smartfonach i tabletach. Będzie o co walczyć, gdyż w puli nagród znajduje się okrągłe $100.000 i zostanie ono podzielone na sześć drużyn. Każdy z zespołów biorących udział będzie reprezentować swój rodzimy region, a będą to:

  • [EG-] END GAME z Europy,
  • [RGN] REIGN z Ameryki Północnej,
  • [7STAR] 7STAR z Wspólnoty Niepodległych Państw,
  • [FEAST] ULTIMATE FEAST z Azji,
  • [-WOT-]TEAM WOMBATS z Chin,
  • [MERCY] RBmk-Energy jako zdobywcy dzikiej karty.

Format turnieju jest bardzo prosty. Drużyny będą podzielone na dwie grupy, po 3 zespoły w każdej. W pierwszej fazie rywalizacja odbędzie się na zasadzie „każdy z każdym” w formacie do 5 bitew, a zwycięzcy obu grup zmierzą się w wielkim finale w rozgrywce best-of-seven. Mistrzowie wrócą do domu bogatsi o $50.000, zaś wicemistrzowie dostaną $20.000.

Jesteśmy wdzięczni naszej społeczności, która aktywnie interesuje się Twister Cup i pomoga z roku na rok rozwijać te mistrzostwa. Chcemy wzmocnić scenę World of Tanks Blitz nowym, energetycznym utworem w klimacie gry, który oddaje ducha rywalizacji naszych graczy.

 – mówi Daria Klimchuk, lider zespołu esportowego w Wargaming Mobile.

Tturniej Blitz Twister Cup 2019 rozegrany zostanie 9 listopada w Mińsku, mieście powstania World of Tanks Blitz. Spotkania będą transmitowane na żywo na oficjalnym kanale YouTube pod tym adresem.