Mistrzostwa Polski są częścią mistrzostw Europy z pulą nagród wynoszącą €25 000, a 2 najlepszych polskich graczy będzie reprezentować kraj w finałach UE.

Bandai Namco Europe ogłasza nowy cykl krajowych i regionalnychmistrzostw w grze TEKKEN, których celem jest rozwój i wspieranie społeczności fanów gier z gatunku bijatyk w Europie. W ramach tych rywalizacji odbędą się również oficjalne Mistrzostwa Polski, które umożliwią również dwóm najlepszym graczom z naszego kraju start w Europejskim Pucharze.

MISTRZOSTWA POLSKI

Mistrzostwa Polski w TEKKENA, organizowane przez Bandai Namco Entertainment Germany, we współpracy z FIGHTING GAMES CHALLENGE, zaoferują wszystkim zainteresowanym graczom z polskiej społeczności gry TEKKEN 7 dostęp do rozgrywek w formatach offline oraz online.

Mistrzostwa Polski w TEKKENA odbędą się w dniach od 2 lipca do 9 października 2022 roku. W tym czasie polska społeczność TEKKENA weźmie udział w kilku zaplanowanych wydarzeniach, które zostaną uzupełnione o turnieje organizowane przez społeczność – a te zostaną wybrane przez ekipę organizatorską Mistrzostw Polski w TEKKENA. Poniżej znajduje się harmonogram rozgrywek:

 1. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – online, 2-3 lipca 2022
 2. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – online, 16-17 lipca 2022
 3. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – offline, 30-31 lipca 2022, Łódź, BaseStack
 4. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – offline, 13-14 sierpnia 2022, Łódź, BaseStack
 5. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – offline, 27-28 sierpnia 2022, Łódź, BaseStack
 6. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – online, 10-11 września 2022
 7. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk – offline, 24-25 września 2022, Łódź, Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier
 8. FGC Mistrzostwa Polski bijatyk LCQ – offline, 7 października 2022, Poznań, Poznań Game Arena
 9. FINAŁY FGC Mistrzostw Polski bijatyk – offline, 8-9 października 2022, Poznań, Poznań Game Arena

16 najlepszych graczy na koniec sezonu awansuje do finałów Mistrzostw Polski w TEKKENA! Kto zostanie polskim Królem Żelaznej Pięści?

W puli nagród znajdują się:

 1. Nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro
 2. 2 miejsca kwalifikacyjne do Europejskiego Pucharu TEKKEN
 3. Nagrody rzeczowe od partnerów Mistrzostw

Wszystkich graczy oraz organizatorów turniejów zachęcamy do odwiedzenia strony Mistrzostw Polski https://www.start.gg/tournament/mistrzoswta-polski-bijatyk-2022/details oraz oficjalnego fanpage’a FGC, na którym będą publikowane szczegóły rozgrywek https://www.facebook.com/FightingGamesChallenge

EUROPEJSKI PUCHAR TEKKEN

Zaplanowana rywalizacja w ramach nowego cyklu mistrzostw w TEKKEN składać się będzie z dwóch etapów:

 1. Krajowe i Regionalne Mistrzostwa TEKKEN
 2. Europejski Puchar TEKKEN, w którym zmierzą się najlepsi gracze z mistrzostw

Wszystkie informacje o nadchodzących wydarzeniach dostępne są na stronie www.tekkencup.eu.

Pierwszy etap składający się z Krajowych i Regionalnych Mistrzostw TEKKEN zostanie zorganizowany w okresie od lata 2022 do jesieni 2022 roku w następujących krajach i regionach:

 1. Beneluks
 2. Francja
 3. Niemcy
 4. Włochy
 5. Skandynawia
 6. Polska
 7. Hiszpania
 8. Wielka Brytania i Irlandia

Wszystkie Krajowe i Regionalne Mistrzostwa TEKKEN posiadać będą specjalny leaderboard, w którym gracze będą mogli zdobywać punkty za udział w dedykowanych wydarzeniach. Podczas lokalnych mistrzostw punkty zdobywać będą mogli wyłącznie lokalni gracze. Dwóch najlepszych graczy ze wszystkich Krajowych Mistrzostw zostanie wybranych do udziału w Europejskim Pucharze TEKKEN.

W Europejskim Pucharze TEKKEN zmierzy się 8 krajowych i regionalnych mistrzów oraz 8 wicemistrzów. Wydarzenie odbędzie się na początku 2023 roku w Lyonie we Francji, a nagrodą w zawodach będzie 25 000 euro oraz tytułu najlepszego europejskiego gracza TEKKEN.

Więcej informacji o Europejskim Pucharze TEKKEN dostępnych jest na stronie www.tekkencup.eu, natomiast informacje o TEKKEN World Tour znaleźć można na stronie https://tekkenworldtour.com.