Takiego ogłoszenia chyba mało kto się spodziewał. Z dniem dzisiejszym dwie ogromne marki – FaZe Clan i Manchester City nawiązały ze sobą współpracę!

FaZe, to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych organizacji w świecie sportu elektronicznego. Pochodzi ona ze Stanów Zjednoczonych i poza posiadaniem dywizji, które odpowiadają za wyniki na różnych zmaganiach, działa również z youtuberami oraz streamerami.

Jeśli chodzi o Manchester City, to jest to klub sportowy, o którym raczej każdy słyszał. Regularnie występuje on bowiem w prestiżowych rozgrywkach piłkarskich – Lidze Mistrzów. Angielska marka może też pochwalić się sukcesami w krajowej lidze, w której kilka razy sięgnęła po mistrzostwo.

Oba twory postarają się połączyć świat esportu i sportu. Chcą organizować różne wydarzenia dla fanów, stworzyć wspólnie odzież i przyjąć pod swoją banderę profesjonalnych graczy w FIFA umożliwiając im rozwój w specjalnym ośrodku, który będzie na to przeznaczony.

W ramach ciekawostki informujemy, że Nate Hill, czyli reprezentant FaZe Clanu w Fortnite'a uwielbia miasto Manchester i często ogląda zawody, w których MC bierze udział. Zapewne współpraca, o której wyżej napisaliśmy bardzo go ucieszyła.