Za nami esportowe wydarzenie LOTTO – Lato z esportem. Odbywało się ono w Ogrodzie Belwederskim, a my byliśmy na miejscu i specjalnie dla Was przygotowaliśmy podsumowanie tego, co tam na nas czekało.

Chyba każdemu w Polsce w ostatnim czasie bardzo brakowało wyjazdów na LAN-y, bądź wydarzenia gamingowe. Na szczęście w końcu ta przerwa od podróży została przerwana. Wszystko dzięki LOTTO, które postanowiło zorganizować esportowy piknik w Ogrodzie Belwederskim pod nazwą – Lato z esportem.

Zastanawiacie się pewnie, co wspomniana marka zaoferowała dla ludzi, którzy zdecydowali się odwiedzić jej event. Na pierwszy rzut oka po przybyciu na miejsce rzuciła nam się strefa dla graczy. Każdy, kto tylko chciał, mógł podejść i zmierzyć się ze znajomym, bądź innym uczestnikiem Lata z esportem w swój ulubiony tytuł. Osoby miały do dyspozycji wysokiej jakości komputery gamingowe od Actina z podzespołami MSI Gaming.

Jeśli komuś po długiej rozgrywce zachciało się pić, nie musiał lecieć do sklepu po napój. Mógł udać się do specjalnych stoisk LOTTO, w których na każdego czekały w pełni darmowe, na bieżąco robione lemoniady. W przypadku, gdy przyszła ochota na spożycie posiłku, również nie trzeba było opuszczać terenu wydarzenia. Wystarczyło skorzystać z sektora z daniami.

Po dobrym jedzeniu, zazwyczaj nadchodzi moment na chwilę odpoczynku. Z tym również nie było problemu, bowiem przy głównej scenie, na której odbywały się mecze pokazowe w CS:GO, Rocket League, a nawet skoki narciarskie, postawione były leżaki. Można było zatem oglądać zmagania, a przy okazji ładować energię na następne atrakcje, takie jak chociażby gra w piłkę nożną z popularnym Krzychem z kanału Trenuj z Krzychem. Przygotowane zostało pod to specjalne boisko, na którym znany piłkarski YouTuber organizował dla swoich sympatyków różne konkursy. Na murawie pojawiali się zarówno młodzi i starci widzowie, a najważniejsza była w tym dobra zabawa, której sądząc po uśmiechach wszystkich – nie brakowało.

Krzysztof Golonka był jedną z zaproszonych osób, do których cały czas można było podejść aby zbić piątkę, zrobić fotkę, czy zamienić parę słów. Poza nim w Ogrodzie Belwederskim znaleźli się także między innymi Filip „TUDSON” Tudev, Angelika „Angelka” Kozłowska, Adam „destru” Gil i Patryk „ROJO” Rojewski.

Podsumowując – na LOTTO – Lato z esportem nie było nudy. Śmiemy stwierdzić, że jeżeli ktoś wybrał się na imprezę w stolicy Polski, to nie wrócił do domu zawiedziony, tylko pełny pozytywnej energii i kto wie – być może nowego sprzętu, którego organizatorzy przez cały dzień sporo rozdali.