W czerwcu ubiegłego roku AGO Esports nawiązało współpracę z LG. Teraz wiemy już, że umowa pomiędzy polską organizacją i jednym z największych koncernów działających w branży elektronicznej zostanie przedłużona na kolejny rok.

Współpraca pomiędzy AGO Esports i LG została nawiązana w czerwcu ubiegłego roku. Koreański gigant pozytywnie ocenił rozwój polskiej organizacji, przez co zdecydowano się na przedłużenie tej umowy o kolejny rok. Pod opinię podlegały tutaj osiągnięcia sportowe oraz zrealizowanie działań marketingowych nastawionych na fan-engagement.

W 2018 roku AGO Esports brało udział w wielu akcjach marketingowych przygotowanych przez polski oddział LG. Zawodnicy pojawili się na premierze monitorów dla graczy LG27UD88-W, a także spotykali się z fanami podczas różnych eventów, między innymi Poznań Game Arena, Intel Extreme Masters i wydarzeniach MeetUp. Wsparcie LG dla AGO to jednak nie tylko monitory. Również inne urządzenia zapewniają zawodnikom komfort. Należą do nich klimatyzacja MultiSplit, lodówka LG Door-in-Door, telewizory OLED i UHG 4K oraz smartfony LG G7.

Współpracę skomentował Jakub Szumielewicz, CEO AGO Esports: „Czujemy niezwykłą satysfakcję, iż tak poważny koncern, światowy gigant w branży nowych technologii jakim jest firma LG, zdecydował się przedłużyć z nami umowę na kolejny rok. Nasze rozwijające się instrumenty promocyjne, zaangażowanie zespołu i zawodników przyczyniło się do tej decyzji, którą odbieramy jako realny barometr naszej efektywności działań. Korzystając z okazji pragnę podziękować LG za zaufanie, jakim ponownie zostaliśmy obdarzeni.

Nowa umowa oznacza też rozszerzenie dotychczasowej współpracy na dużo lepszych warunkach dla obu stron. Produkty marki LG będą częściej widoczne w programach AGO na serwisie YouTube. Warszawskie biuro organizacji również zostanie doposażone w dodatkowe ekrany.

Tak decyzję o przedłużeniu współpracy skomentował Daniel Czok, Senior Marketing Manager w LG Electronics: „Mistrzowie potrzebują mistrzowskiego sprzętu – i nie ma lepszej recepty na zwyciężanie. Cieszymy się, że drużyna AGO utożsamia się nie tylko z naszym sprzętem, ale i z naszą wizją „Life's Good…for Gamers”, co wielokrotnie udowodniła na arenie polskiej i międzynarodowej. Ponadto, razem z całą organizacją AGO, dostrzegamy jeszcze szersze możliwości wspólnego działania i komunikacji, na co bardzo liczymy. Ale przede wszystkim, trzymamy kciuki za ich osiągnięcia sportowe, bo one są i pozostają najważniejsze.