Największe turnieje na scenach CS:GO oraz Dota 2 mogą w przyszłości odbyć się w Nowej Zelandii – ujawnił właściciel Valve, Gabe Newell.

Pod koniec października ubiegłego roku informowaliśmy, że Gabe Newell rozważa możliwość przeniesienia siedziby swojej firmy do Nowej Zelandii. Głównym powodem tej decyzji ma być obecna sytuacja związana z koronawirusem w tym państwie, wszak kraj z południowo-wschodniego Pacyfiku od miesięcy odnotowuje jedynie pojedyncze przypadki zarażeń. Właściciel amerykańskiego giganta gamingowego potwierdził te informacje w niedawnym wywiadzie z nowozelandzką telewizją 1 NEWS, dodatkowo ujawniając kolejne informacje.

Nie chcemy przesiedlać wielu rodzin, zmuszać ich do przyjazdu tutaj i wracać gdy sytuacja się poprawi. (…) Ale wiele z nich wykazuje zainteresowanie tym rozwiązaniem – rozmawiając z kilkoma pracownikami, którzy dosłownie są zamknięci w domach od dziewięciu miesięcy, mówię „O, popatrz jestem na wyścigu samochodowym, albo jestem w „Starship Hospital” rozmawiając z lekarzami o uszkodzeniu nerwu wzroku po przejściu covid-19, bo się tym po prostu interesuję” to odpowiadają mi „Ta, a ja wciąż siedzę w domu – czy mogę przeprowadzić się do Nowej Zelandii?” – dodając później – „Wiele zainteresowania o przeprowadzce rodzi się oddolnie w firmie”. 

Gabe przyznał, że Nowa Zelandia może być świetnym środowiskiem dla firmy tworzącej gry komputerowe, szczególnie jeśli chodzi o dobrą pozycję w walce z pandemią koronawirusa. Prezes Valve opowiedział również o możliwych planach dotyczących tzw. Majorów oraz The Internationala. Najważniejsze esportowe wydarzenia CS:GO oraz Doty 2 mogą odbyć się w Nowej Zelandii i taki scenariusz robi się „z czasem coraz bardziej realny„. Powód to oczywiście bezpieczeństwo zawodników.

Nawet jeśli miałbym zgadywać, nie byłbym w stanie wskazać bezpieczniejszego miejsca do zorganizowania turnieju, gdzie zawodnicy spotykają się personalnie. Ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić, natomiast myślę, że ze sporą pewnością, będziemy snuć plany związane z Nową Zelandią. (…) Każda kolejna mutacja covid, będzie zwiększać prawdopodobieństwo organizacji turniejów tutaj (w Nowej Zelandii). 

Warto przypomnieć, że plany dotyczące najbliższego Majora zostały już ogłoszone. Na przełomie października i listopada bieżącego roku odbędzie się PGL Major Stockholm 2021, gdzie najlepsze zespoły CS:GO mają walczyć o $2.000.000. Jednak po odwołaniu zeszłorocznego The Internationala, wciąż nie wiadomo co dalej z tymi zawodami. Społeczność Doty 2 zebrała już ponad $40.000.000 w puli nagród, a Valve wciąż nie zadecydowało co dalej z zawieszonym turniejem. Jedyne informacje, które otrzymaliśmy to te, że być może odbędzie się ono w okolicach sierpnia 2021.