Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podjął decyzję dotyczącą udziału publiczności w rozpoczynającym się jutro Intel Extreme Masters. Ze względów bezpieczeństwa wydarzenie będzie zamknięte dla widzów.

Temat Intel Extreme Masters w Katowicach pojawił się na dzisiejszym posiedzeniu Senatu RP X kadencji. Senator Marek Plura zapytał o działania, jakie są podejmowane w tej sprawie, przedstawiając niektóre zagrożenia wynikające z eventu – na przykład duże zagęszczenie ludzi. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że wykonywane są analizy epidemiologiczne i dzisiaj poznamy oficjalną decyzję wojewody śląskiego. Wszystko spowodowane jest oczywiście rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, który dotarł już do kilku europejskich krajów.

Komunikat wojewody śląskiego sprzed kilkudziesięciu minut jest z pewnością mocnym ciosem dla kibiców, którzy przybyli do Katowic, by emocjonować się zmaganiami w Spodku. Jarosław Wieczorek zakazał udziału publiczności w rozpoczynającym się jutro wydarzeniu.

Na temat całej sytuacji wypowiedział się również ESL. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu: „Z powodu dynamicznych zmian globalnej sytuacji zdrowotnej oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i osobom odwiedzającym region, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podjął decyzję o cofnięciu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach.

ESL szanuję tę decyzję lokalnych władz i obecnie pracuje nad skontaktowaniem się ze wszystkimi posiadaczami biletów, gośćmi i mediami. Pieniądze za bilety zostaną zwrócone. Turniej zostanie przeprowadzony i transmitowany zgodnie z planem, ale bez dodatkowych gości.” Całe oświadczenie można przeczytać pod tym linkiem.

Kilka godzin temu informowaliśmy o dyskusji na temat IEM Katowice podczas posiedzenia Senatu. Wypowiedź wiceministra zdrowia znajdziecie tutaj.