Jak podano na konferencji Intel Extreme Masters Katowice 2022, turniej będzie w pełni biletowany. Uczestnicy muszą posiadać również paszport covidowy.

Niemalże równy miesiąc dzieli nas od startu tegorocznego turniej Intel Extreme Masters w katowickim Spodku. Dziś podczas konferencji zapowiadającej imprezę, włodarze podali informację o podjętych decyzjach – wydarzenie będzie w pełni biletowane, co oznacza, że po raz pierwszy do Spodka nie będzie można wejść za darmo. Dodatkowo, każda osoba chcąca odwiedzić zawody esportowe, będzie musiała pokazać aktywny paszport covidowy.
Kolejną informacją podaną podczas transmisji był fakt, że w Katowicach odbędzie się wyłącznie turniej esportowy – ponownie nie zobaczymy targów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Powodem jest oczywiście zagrożenie epidemiologiczne i niepewna sytuacja związana restrykcjami.

Kolejną nowością był rebranding cyklu turniejowego Intel Extreme Masters. Podczas turnieju, który rozpoczyna się 15 lutego, będziemy mogli zobaczyć zupełnie nową identyfikację wizualną, która ma ułatwić odbiór meczów esportowych widzom śledzącym rozgrywki na urządzeniach mobilnych.