Sięgając esportowych korzeni, agencja gamingowa Fantasyexpo organizuje turniej w bijatykę Tekken 7. Ośmiu czołowych graczy zmierzy się o miano najlepszego zawodnika w Polsce.

Historia esportowa w bijatykach sięga wczesnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, a zaczęła śmielej się rozwijać na początku lat dwutysięcznych. Oddając pokłon jednej z najstarszych społeczności esportowych, agencja gamingowa Fantasyexpo zorganizowała turniej Gametoon Arena Tekken 7.

Otwarte kwalifikacje

Rozgrywki zostały podzielone na cztery tury kwalifikacyjne, które odbędą się w następujących dniach: 

  • 7 września
  • 10 września 
  • 17 września
  • 24 września 

Zapisy na poszczególne etapy można znaleźć pod adresem freeforall.gg

Faza pucharowa

Łącznie ośmiu najlepszych zawodników awansuje do fazy pucharowej rozgrywek, która odbędzie się 1 października. Finaliści będą walczyć o pulę nagród w wysokości 2000 złotych. 

Zasady są bardzo proste – faza pucharowa zostanie rozegrana według drabinki podwójnej eliminacji, więc jedna porażka nie będzie oznaczać odpadnięcia z turnieju. Natomiast wszystkie starcia, łącznie z finałem, będą miały charakter best-of-three. 

Telewizja Gametoon jest sponsorem tytularnym tych rozgrywek, dlatego uczestnicy mogą liczyć na spory rozgłos. Transmisja z rozgrywek odbędzie się na kanale Gametoon na platformie Twitch. Jednak zapis z turnieju będzie można zobaczyć również w telewizji Gametoon.